Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Chytrý router od Googlu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Dne 4. října 2016 se odehrála tisková konference Googlu. Společnost zde představila již všemi očekávaná zařízení jako nové smartphony Pixel, chytrý reproduktor Home, nebo třeba Chromecast 4K. Mimo jiné jsme se dočkali i několika překvapení. Jedním z nich byl chytrý router Google WiFi.

Google WiFi router

(obr. zdroj: Gizmodo)

Možná vás napadne, že routerů je na trhu mnoho, tak proč by se zrovna Google snažil vyrobit další z nich. Firma však výrobek odůvodňuje tím, že je potřeba uživatelům ulehčit a zpříjemnit nastavování jejich domácí sítě.

Google WiFi je dodáván s aplikací která vám pomůže router nakonfigurovat a pomocí umělé inteligence zhodnocuje jeho používání. Aplikace například zhodnocuje, kde v domácnosti se se svými zařízeními nejčastěji pohybujete a dokáže vám tak napovědět jak router, popřípadě skupinu routerů umístit. Další funkcí aplikace je, že vám umožní kontrolovat uživatele vaší sítě. Můžete tedy například nastavit prioritu jednotlivých zařízení, tak aby vámi zvolená zařízení dosahovala vyšší rychlosti připojení než ostatní. Pokud se jedná o kontrolu uživatelů, router také nabídne něco na způsob rodičovské kontroly. Ta vám umožní pozastavit připojení vašich dětí například v období večeře.

Google WiFi tedy vypadá užitečně a nejspíš dokáže splnit svůj cíl a pomoci mnoha lidem s vlastnoručním nakonfigurováním domácí WiFi sítě. Cena jednoho routeru by se měla pohybovat okolo 129 dolarů (něco okolo 3 200 korun), nebo si můžete za cenu 299 dolarů (asi 7 300 korun) koupit set rovnou tří routerů, které mezi sebou budou komunikovat a pokryjí celou vaši domácnost. Zbývá tedy pouze doufat, že se Google WiFi dočkáme i na našem trhu.

Zdroj: Google


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 6.10.2016 19:29
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:7.10.2016 14:36

No vida. Od googlování přes browsing v Chromu až ke špehování veškerého odchozího a příchozího trafficu. Teď už jen zbývá bezpečnostní kamera od googlu nad vaši postel.

Odpovědět 7.10.2016 14:36
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.