Letní akce Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Daydream VR: virtuální realita od Googlu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Dnes, 4. října 2016, se odehrála konference Googlu na které představil své nové mobilní telefony Pixel a další zajímavý hardware. Jedním ze zajímavých kusů hardwaru, který byl představen, je Google Daydream VR, což jsou jakési brýle pro virtuální realitu.

Brýle budou zpočátku uzpůsobeny pouze pro nově představné modely Pixel, avšak později se dočkáme i dalších smartphonů které budou s brýlemi Google Daydream VR kompatibilní. K brýlím bude dodáván ovladač, který lze připojit pomocí Bluetooth k telefonu a bude sloužit na ovládání různých her a filmů.

daydream

(obr. zdroj: Google)

Daydream VR bude možno použít ke sledování filmů a videí z Netflixu, YouTube, nebo například aplikace od HBO. Dalšími aplikacemi dostupnými pro tyto brýle budou aplikace jako Street View, nebo spousty zábavných her.

Díky podpoře Street View si můžete vychutnat prohlídky známých míst jako třeba Britského národního muzea, pyramid v Egyptě, či se svézt na hřbetech ovcí v Islandském Sheep View. Google také pro začátek prodeje domluvil spolupráci s Warner Bros, díky čemuž bychom se měli dočkat herní adaptace filmu ze světa Harryho Pottera. Přiznejme se, kdo z nás si nikdy nepřál kouzlit ve virtuální realitě?

Brýlí bychom se měli dočkat ve 3 barevných provedeních, a to konktrétně v šedé, červené a béžově variantě. Začátek prodeje je stanoven na listopad tohoto roku s cenovkou 80 dolarů (asi 1650 korun).

Zdroj: Google


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 4.10.2016 19:33
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!