Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Galaxy S8 přijde dříve

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Vzhledem k nedávným problémům s vybuchujícími Samsungy Note 7 se Samsung rozhodl urychlit vydání své nové vlajkové lodi, modelu Galaxy S8. Společnost si tímto krokem plánuje vylepšit reputaci, která je po obrovském fiasku s Noty značně pokroucena.

Nová vlajková loď by měla přijít s mnohem většími hardwarovými změnami než její předchůdci. První ze změn je odstranění fyzického domovského tlačítka, které bude nahrazeno pouze senzorovým snímačem jako tomu je například u nových iPhonů 7. Tento krok naznačuje i to, že čtečka otisků prstů již nebude umístěna uvnitř domovského tlačítka jako tomu bylo doposud. Díky této změně se tak dost možná dočkáme přední strany, která bude vyplněna z velké části pouze displejem. Tento krok však neleze zcela jistě potvrdit.

Galaxy S8
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(obr. zdroj: gsmarena)

Další z plánovaných změn by měl být zadní duální fotoaparát. První ze snímačů by měl mít rozlišení 16 megapixelů, zatímco druhý z 8 megapixelů. Tato informace však není až tak velkým překvapením, vzhledem k tomu, že konkurence (včetně Applu) již touto funkcí nějaký čas disponuje.

Pokud se jedná o čipset, Samsung Galaxy S8 by měl disponovat procesorem Exynos 8895 nebo Snapdragonem 830.

Nová vlajková loď Samsungu by podle dostupných informací měla být oznámena v únoru roku 2017 a její uvedení na trh by mělo následovat nejspíš měsíc po tom, tedy v březnu. Zbývá pouze doufat, že se nedočkáme stejných problémů jako v případě Samsugnu Note 7.

Zdroj: gsmarena


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 10.10.2016 19:23
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Pavel Mareš:11.10.2016 5:31

Blbost. Tohle se mi nezdá jako reálné a všeobecně zpráva mi zní jako joke. Bohužel se mi nepodařilo dohledat originální článek ... odkaz by byl fajn :) Nicméně dva procesory? To je blbost už z logiky věci. Diskutovalo se o tom, zda Samsung u modelu S8 přestane nabízet dvě varianty - do teď byla jedna s exynosem a druhá se snapdragonem. Tohle má být spíše reference na to, že opět budou nabídnuty dvě varianty místo jedné.

... Senzorové tlačítko nemůže mít čtečku otisku prstů? Od kdy? Jak asi fungují čtečky na zádech? To jsou senzorová tlačítka, nikoliv hardwarová.O rozlišení fotoaparátu pochybuji, ale zde nemám dostupné informace, takže budiž.

A pro info, ono problémy s Note7 stále jsou :D To nebylo jen na začátku - pokud tedy podle tebe ještě není začátek prodávání Note7.

EDIT: Jako zdroj teoreticky můžeš uvádět internet,jelikož tam se onen článek taky vyskytuje :)

Editováno 11.10.2016 5:33
Odpovědět 11.10.2016 5:31
Však ono půjde ...
Avatar
Samuel Illo
Redaktor
Avatar
Samuel Illo :11.10.2016 10:11

Áno, budú dva procesory ale nie v jednom telefóne. Ako vždy bude pre niektoré trhy varianta so Snapdragonom a pre niektoré Exynos.

Odpovědět 11.10.2016 10:11
www.samuelillo.com | www.github.com/lamka02sk
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Pavel Junek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
Pavel Junek:12.10.2016 8:26

Ano samorřejmě, je to nesmysl...omlouvám se, stala se chyba v překladu.

Ale že by senzorové talčítko nemohlo mít čtečku otisků nikde nepíšu. Píšu, že ten telefon nebude mít HW tlačítko.

 
Odpovědět 12.10.2016 8:26
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Junek
Pavel Mareš:12.10.2016 10:34

"bude nahrazeno pouze senzorovým snímačem" => "Tento krok naznačuje i to, že čtečka otisků prstů již nebude umístěna uvnitř domovského tlačítka"

Bude stále k dispozici senzorové tlačítko => ale to bude pořád tlačítko domů. Funkcionalita by neměla zmizet, jen se "vylepší technologie". Fakticky tam čtečka může zůstat, tuto funkci mají uživatelé rádi a Samsung ji ani nemůže dát jinam - na bok? Má zaoblené hrany. Na záda? Jeho designy mají na onom místě přisvětlovací diody atp. Doprostřed zad jí umístit je blbost. Není logické ji přesouvat.

Odpovědět 12.10.2016 10:34
Však ono půjde ...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.