Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Google now v češtině

Společnost Google nečekaně uvolnila verzi svého hlasového asistenta Google Now v české hlasové lokalizaci. Asistent dokáže odpovídat na většinu dotazů, na které jsme již zvyklí z anglické verze.

ilustrační obrázek
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(obr. zdroj: appcessories)

Pokud položíte otázku celou větou jako například „Jaké bude zítra počasí v Praze?“, karty Google vám také odpoví celou větou: „Předpověď pro místo Praha na zítra je 22 °C a slunečno“. Pokud však vyřknete pouze frázi jako třeba „Počasí“, Google vám vrátí běžné výsledky vyhledávání. Asistent také dovede věci jako nastavení budíku na vámi zvolený čas, odesílání SMS, ukládání poznámek do kalendáře, nebo třeba spouštění aplikací. Například po vyslovení fráze „vyfoť“ Google Now spustí fotoaparát. Spojení „Vzbuď mě zítra v 7 ráno“ zase nastaví budík.

I přes občasné nedokonalosti a chybovost je nutno podotknout, že Google Now je první chytrý asistent v češtině. Například taková Siri od Applu v tomto ohledu zatím zaostává a musíme se spokojit pouze s verzí v angličtině. Dále tu pak je Cortana od Microsoftu, která je v současné době na prvopočátku a zaostává tak i v samotných funkcích. Google si tak zaslouží obrovský obdiv za to, že se zajímá i o náš trh. Můžeme tak doufat, že se v brzké době dočkáme i ostatních služeb, které u nás zatím chybí.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 29.9.2016 18:56
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!