Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
discount week 50

Google ukončil službu Hands Free

Google na webu služby Hands Free oznámil, že ukončuje její provoz, a to k 8. únoru 2017. Ta sloužila k jednoduché platbě za zboží v obchodě, kdy stačilo vyslovit větu "I'll pay with Google" (zaplatím Googlem), prodavači se na displeji zobrazila fotka majitele účtu, a pokud souhlasila s podobou osoby, která se snaží zaplatit, platba proběhla. To vše bez karet, přikládání telefonů nebo pamatování si PINu.

Stačilo říct "Zaplatím Googlem"; Zdroj: Google

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google ale kromě toho, že provoz služby ukončí, napsal také, že se snaží dostat to nejlepší z Hands Free k co nejvíce lidem a do co nejvíce obchodů. Dá se tak očekávat, že se některé postupy, které známe z Hands Free, v budoucnu objeví v Android Pay. Teoreticky bychom mohli okusit platbu slovy brzy znovu, problém je, že se obchodníci musí zapojit právě do systému Googlu, popř. jiného poskytovatele těchto plateb. U Android Pay stačí, že telefon vytvoří emulovanou platební kartu, se kterou již terminály obchodníků umí.

Blíží se konference Google I/O, která již byla oznámena na 17. - 19. května 2017. Zde by mohl Google představit implementaci některých funkcí z Hands Free právě do Android Pay.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Neaktivní Účet 5.2.2017 12:10
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!