Psst. EU dotace 85 % pro OSVČ a firmy lze nyní čerpat i na e-learning. Více informací
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Python týden

Pokémoni lámou rekordy v App Store

Pokémon GO je hra, která v současné době zažívá velký boom. Pořádají se setkání hráčů, jsou jí plná média a také láme rekordy v obchodech s aplikacemi. Právě se totiž dostala na první místo v počtu stažení v prvním týdnu, konkrétně v obchodě App Store od Applu.


Počet stažení na jednotlivých platformách; Zdroj: SurveyMonkey

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

iOS přitom v počtu stažení převyšuje Android, i když má menší podíl na trhu. Pravděpodobně proto, že zatímco na Android stačilo před oficiálním vydáním v zemi uživatele nainstalovat aplikaci z .apk souboru, na iOS bylo nutné provádět složitější proces s .ipa souborem a iTunes. Uživatelé s Androidem tak po oficiálním vydání v jejich zemi zůstali na neoficiálně nainstalované aplikaci a nestahovali novou z Google Play, zatímco uživatelé iOS aplikaci zatím neměli kvůli složitější instalaci, a tak ji nainstalovali z App Store.

Niantic a Nintendo mají s Pokémon GO velké plány. Chtějí na něm vydělat například díky reklamě, již nyní se totiž v Japonsku spřátelili s fastfoodem McDonald's, jehož pobočky jsou gymy (místa, na kterých se dá bojovat proti ostatním pokémonům). Uživatel si tak zajde do McDonald's a pokud se zadaří, kromě hraní Pokémon GO si také zakoupí občerstvení. Tato forma reklamy by se měla rozšířit i do dalších zemí.


Pokémon GO; Zdroj: Nintendo

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 23.7.2016 11:38
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Marek Šimon
Člen
Avatar
Marek Šimon:23.7.2016 13:33

Nech si hrá každý kto chce, čo chce, ALE!

Nepochopím ako môže niekto pozerať do mobilu na prechode pre chodcov a podobne.
Nepochopím, že chalan ide s priateľkou v MHD, priateľke jasne bolo vidieť na výraze v tvári, že s tým nesúhlasí a štve ju to no ten blbec aj tak chytal pokémona na pleci starej paničky.

Je fajn si zahrať, zabaviť sa. Ale nonstop? A teraz najnovšie má byť v Prahe zraz nejakých trénerov? To trochu preháňajú, nie? A tie neskutočné nervy od hráčov, keď nejaký troll na FB stránke napíše nejaký koment typu "Neznášam Pokemon Go".. to si len beriem nejaké dobré jedlo a smejem sa na tých deťoch (a žiaľbohu aj dospelých ľuďoch), ako obraňujú svoju hru.

 
Odpovědět
23.7.2016 13:33
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Marek Šimon
:23.7.2016 13:37

Tak pokud někdo kouká do mobilu, když přechází silnici, tak je to jeho chyba, ne chyba hry... Na silnici se pokémoni nespawnují, resp. neměli by, takže tam není žádný content, který by poutal hráčovu pozornost.

 
Odpovědět
23.7.2016 13:37
Avatar
Marek Šimon
Člen
Avatar
Odpovídá na
Marek Šimon:23.7.2016 14:33

Zrejme si nepochopil na čo som narážal.. ja som nič zlé na hru nepovedal. Hra ako nápad je podľa mňa úžasná. Ja som hovoril o debilite ľudí.

 
Odpovědět
23.7.2016 14:33
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Marek Šimon
:23.7.2016 14:34

Však já to pochopil. :) Je prostě demence lidí, že na silnici nekoukaj okolo, ale do telefonu na hru, ve které stejně na silnici nic zajímavýho nenajdou.

 
Odpovědět
23.7.2016 14:34
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
1Pupik1989
Člen
Avatar
1Pupik1989:23.7.2016 16:55

Občas to zapnu, ale radši zůstávám u geocachingu. Alespoň tak mám zajímavé tipy na výlety.

 
Odpovědět
23.7.2016 16:55
Avatar
eaktivo
Člen
Avatar
eaktivo:1.8.2016 8:18

Najlepsie sa zaraba na ludskej hluposti. :-D:-D:-D

 
Odpovědět
1.8.2016 8:18
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovědět
1.8.2016 9:34
Student FIT ČVUT. In love with Flutter. :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://g...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.