Letní akce! Lákají tě IT školení C#, Javy a PHP v Brně? Přihlas se a napiš nám do zpráv kód "BRNO 500" pro slevu 500 Kč na libovolný brněnský kurz. Lze kombinovat se slevami uvedenými u školení i použít pro více kurzů. Akce končí 28.7.

Představen Android 5.1

Zpravodajství Mobilní zařízení Představen Android 5.1

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Sice trochu pozdě, ale přece. Google představil novou verzi Androidu – Android Lollipop 5.1, která s sebou přinesla několik změn. Z toho asi nejužitečnější je funkce Device Protection, která umožňuje zablokovat ztracené zařízení. Po zablokování se zařízení dá odemknout pouze heslem od Google účtu. Pro tuto funkci je ale potřeba hardwarová podpora, takže v praxi se jí dočkáme až s novými zařízeními. Kromě Device Protection nový Android přinese podporu více karet SIM (kterou doteď neobsahoval, výrobci to museli řešit po svém). Také přinese funkci HD voice, která zajistí čistší, hlasitější a kvalitnější zvuk při volání.

Android Lollipop 5.1

(obr. Zdroj: officialandro­id.blogspot.com)

Také se dočkáme pár změn v animacích a v panelu s přepínači nastavení. Konkrétně přepínače pro Bluetooth a Wi-Fi, které nyní budou zobrazovat seznam dostupných zařízení (sítí) přímo v panelu.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 12.3.2015 12:22
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!