Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

První chytré hodinky s eSIM

Samsung dnes představil nové chytré hodinky Gear S2, které přijdou s GSMA eSIM. Jsou tak prvním spotřebním zařízením na světě, které tuto technologii používá.

Gear S2

(Chytré hodinky Gear S2 Classic, zdroj: Android Authority)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

eSIM tak nahrazuje fyzickou SIM kartu, kterou nyní všichni používáme. Oproti klasické SIM je nevyjímatelná a přináší tak hned několik výhod. Po chytré hodinky to je pak především velikost. Uživatelé si jednoduše stáhnou profil mobilního operátora a mohou eSIM používat jako obyčejnou SIMku. Mezi další nespornou výhodu patří možnost měnit operátora prakticky okamžitě, což je užitečné především pokud uživatelé cestují do zahraničí.

„Úzce jsme spolupracovali s firmami zabývajícími se výrobou mobilních telefonů, abychom vytvořili globální a interoperabilní specifikaci, která dává spotřebitelům s mobilním předplatném svobodu vzdáleně připojit jejich zařízení k mobilní síti. Toto je pouze začátek toho, co je možné a otevře to trh novým a zajímavým zařízením.“

Jean-Christophe Tisseuil

e-SIM nabízí také zásadní přínos pro internet-of-things zařízení. Automatická a bezdrátová synchronizace umožní snadnější ovládání připojených zařízení.

Gear S2 Classic s eSIM se do prodeje dostanou již v březnu.

Zdroj: Android Authority


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 18.2.2016 17:06
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:18.2.2016 17:10

Viva la revolucion! Další čip, který nám zkomplikuje život ještě nevídanějšími cestami než předtím.

Odpovědět
18.2.2016 17:10
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.