Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

První telefon s projektem Tango se opozdí

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Po letech za zavřenými dveřmi se odehrávající spolupráce Googlu a Lenova, byl konečně na konferenci Lenovo Techworld oznámen první phablet obsahující projekt Tango. Bylo předpokládáno, že Lenovo Phab 2 Pro opatřený touto technologii bude uveden na trh v měsíci září. Momentálně se však čínská společnost rozhodla odložit vydání smartphonu na podzim tohoto roku.

Zařízení opatřena technologií Tango budou schopna vnímat prostor tak jako lidský mozek. Ze senzorů dokáží zjistit, kde přesně se zařízení v budově nachází, jak vysoko nad zemí je, ale také přesnou vzdálenost od překážek. Tato zařízení bude možno v praxi využít k mapování prostorů budov, nebo také například k hraní her.

Lenovo Phab 2 Tango

(obr. zdroj: Android Authority)

Nyní si zrekapitulujeme, jak bude vlastně Lenovo Phab 2 Pro vypadat. O výpočetní výkon by se měl starat procesor Qualcomm Snapdragon 652 spolu se 4 GB operační paměti RAM. Dále se pak v phabletu nachází 6,4 palcový QHD (2 560 × 1 440 px) displej, čtečka otisků prstů, technologie Dolby Atom pro špičkové přehrávání zvuku, Dolby 5.1 capture pro jeho záznam, nebo také technologie pro rychlé dobíjení baterie.

Hlavním lákadlem tohoto modelu je však konfigurace jeho fotoaparátů. Phablet obsahuje 8 megapixelový přední snímač pro pořizování selfie, 16 megapixelový RGB snímač, infračervený fotoaparát, čočku rybího oka a spoustu senzorů. Toto vše dohromady umožní Lenovu Phab 2 Pro se orientovat v prostoru.

Lenovo zatím neodhalilo podrobnosti o tom proč se uvedení prvního phabletu s projektem Tango opozdilo. Cenovka však zůstává stále stejná a to 499 dolarů (cca 12 100 korun).

Zdroj: Android Authority


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 14.9.2016 22:09
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!