September discount week
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Koupí Samsung BlackBerry?

Přestože se nejnovější model smartphonu Blackberry Passport prodává nad očekávání a dá se říci, že zachránil společnost před krachem, BlackBerry by tu s námi již nemuselo být moc dlouho. Samsung za něj nabídl 7.5 miliardy dolarů (cca 15 dolarů za akcii). Tato cena podle aktuální situace přesahuje skutečnou hodnotu o 35-60% a není pochyb, že nabídka je přinejmenším zajímavá.

Blackberry

Proč by to Samsung dělal? Kromě zisku patentů se nejvíce spekuluje o velmi pokročilých softwarových bezpečnostních řešeních. Jejich platforma BlackBerry 10 s jejich Secure Work Space je jedinou platformou, která může být připojena do sítí Ministerstva obrany Spojených států amerických (United States Department of Defense).

Samsung

I samotný Samsung má však své vlastní řešení Knox, které je svou bezpečností na velmi podobné úrovni a tak hlavním důvodem by mohlo být odstranění největšího konkurenta. Nic však není jisté a obě společnosti situaci zatím odmítly komentovat.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Michael Olšavský 18.1.2015 12:39
Avatar
...
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
qwertyW
Redaktor
Avatar
qwertyW:19.1.2015 19:37

Oficiálně to bylo dementováno z obou stran, ale kdo ví?

Odpovědět
19.1.2015 19:37
Programuji, tedy jsem.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.