September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Samsung: notifikační dioda na zádech

Informace o chystaném Galaxy J2 od Samsungu ukazují jednu zajímavou funkci, kterou tento telefon nabídne. Jde o malý LED prstenec okolo zadního fotoaparátu, který neslouží jako přisvětlovací dioda, ale notifikační dioda. Prstenec se nazývá Smart Glow a je možné si nastavit specifické notifikace pro různé aplikace.

Smart Glow
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(obr. zdroj: Android and Me)

Kromě toho, že Smart Glow plní funkci notifikační diody když je telefon položen displejem dolů, pomůže i s focením selfie zadním fotoaparátem. Pokud fotoaparát zaregistruje obličej, Smart Glow se rozsvítí a dá tak uživateli najevo, že může začít fotit.

Samsung není první, kdo přišel s tímto nápadem. Notifikační diodu má na zádech například i model G2 od LG.

Zdroj: XDA, Android and Me


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 17.6.2016 8:24
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
nalimleinad
Člen
Avatar
nalimleinad:24.6.2016 18:43

Jako notifikační dioda mi to přijde celkem jako nesmysl. Kdo si pokládá mobil na displej ? Snad se pokládá mobil displejem nahoru, pokud člověk nechce, aby se mu nepoškrábal/ne­zašpinil, ne ?

Naproti tomu jako věc k selfie mi to nepřijde až zas tak špatné.

 
Odpovědět
24.6.2016 18:43
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na nalimleinad
Adam Ježek:24.6.2016 19:06

Mam kolem mobilu silikonovej obal (přesahuje), takže když mobil položím na display, tak mezi displayem a podložkou sou asi 3mm místa. A pokládam ho takhle každou chvíli, určitě nejsem sám. Kdyby si telefon nikdo nepokládal displayem dolu, tak nebude Samsung plýtvat prostředky na vývoj tohodle. (Pokud se nesnaží naučit uživatele pokládat to takto, aby si dřív poškodili display a museli do servisu)
Bylo by pěkný, kdyby udělali to samé na druhé straně, třeba místo prstence jenom pruh nad displayem, aby bylo jedno, jak je telefon položený

Odpovědět
24.6.2016 19:06
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.