Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Samsung ukázal rolovatelný displej

Samsung na konferenci SID 2016 v San Franciscu ukázal novou technologii ohebných displejů. K vidění zde byl téměř šesti palcový plně rolovatelný displej. Je tenký pouze 0.3 milimetru a váží cirka 5 gramů, díky tomu může být srolován do železného válce s poloměrem 10 milimetrů. Displej má úhlopříčku o velikosti přesně 5.7 palců, nabídne FullHD rozlišení s hustou 386 ppi. Použita je technologie OLED, kvalita obrazu by tak měla být srovnatelná s kvalitou displeje použitého například ve vlajkové lodi Samsungu – Galaxy S7 Edge.

Rolovattelný

(rolovatelný displej od Samsungu, zdroj: Slash Gear)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kromě rolovatelného displeje Samsung ukázal také displej flexibilní. Jeho úhlopříčka je opět 5.7 palců, rozlišení však vzrostlo na WQHD (2560 x 1440). Vzrostla i hustota pixelů – na 551 ppi.

Flexibilní

(flexibilní displej od Samsungu, zdroj: Slash Gear)

Plně rolovatelného chytrého mobilního telefonu se ale nejspíše v brzké době nedočkáme. Jde pouze o prototyp displeje bez jakýchkoliv jiných komponent, nezbytných pro mobilní telefon. Nejedná se ale o první představený rolovatelný displej, například v lednu na veletrhu CES 2016 ukázalo LG 18“ rolovatelný displej. LG také již nějakou dobu prodává zahnuté telefony LG G Flex a G Flex2, které je možné ve velmi omezené míře ohýbat.

Zdroj: Phandroid, Slash Gear


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 25.5.2016 12:30
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!