Discount week - September
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Skončí Xperie?

Japonská společnost Sony je na tom poslední dobou s prodejem chytrých telefonů velice špatně. Kromě poslední vlajkové lodi (Xperia Z3) se společnosti prodej mobilů vůbec nedaří. Mobilní divize prodělává více než 1500 milionů. Proto CEO společnosti, Kaz Hirai, oznámil, že Sony uvažuje o zrušení divizí pro vývoj telefonů a televizí.

zisky Sony za 2. kvartál minulého roku

(zisky Sony za druhý kvartál minulého roku, zdroj: theverge.com)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Už dříve Sony prodalo divizi, která vyráběla notebooky VAIO. Takže pokud prodá i tyto dvě divize, zbudou už jen 3 velké části. Sony Pictures Entertainment (která také mírně prodělává), PlayStation a výroba obrazových snímačů. Ač se to možná nezdá, tak právě snímače pro mobilní telefony patří mezi nejvýdělečnější části firmy. Tyto snímače totiž používá většina chytrých telefonů, například iPhony nebo další high-end telefony.

Miniatura: Sony Xperia Z3, zdroj: sonymobile.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 22.2.2015 23:20
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:23.2.2015 7:18

Nu co ... Patří jim to

Odpovědět
23.2.2015 7:18
Neaktivní uživatelský účet
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:2.3.2015 16:44

Ale ani se nedivím, že prodělávají. Velké značky (Samsung, právě Sony atd.) už jsou na tom podobně jako Apple - platí se hlavně za značku.

Pro srovnání - vezměte relativně malou značku Gigabyte, nějaký jejich telefon, a potom telefon Sony ze stejné cenové kategorie, a uvidíte sami...

 
Odpovědět
2.3.2015 16:44
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.