MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Telefon bez rámečků kolem displeje od Xiaomi

Xiaomi dnes, 25. října 2016, uspořádalo tiskovou konferenci na které představilo svůj nový špičkový phablet Mi Note 2, který obsahuje asi vše, co dnes můžete od high-end zařízení očekávat. Na této tiskové konferenci se však odehrálo i překvapení v podobě představení originálního telefonu, jenž nese označení Mi Mix.

Phablet Mi Mix disponuje masivním 6,4 palcový displejem, který je však zajímavý a jedinečný tím, že nemá rámečky a zakrývá tak 91,3 procent přední strany telefonu, což je ohromující. Telefon zároveň také není větší než jakýkoliv průměrný 5,7 palcový smartphone dnešní doby.

Xiaomi Mi Max
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(obr. zdroj: Android Central)

Možná vás napadne, jak je to s klasickými senzory a přední kamerou. Čínská společnost toto vyřešila z předu se nacházející malou „bradou“ na spodní straně telefonu, která je jediným prvkem, který se kromě displeje nachází na jeho přední straně. V této „bradě“ se tedy nachází přední 5 megapixelový fotoaparát, jehož snímač má poloviční velikost než průměrné snímače dnešních smartphonů. Dále se zde také nachází ultrasonický snímač vzdálenosti, který nahrazuje klasický proximity senzor.

Zbytek specifikací je standartní a stejný jako u modelu Mi Note 2. Patří mezi ně například Snapdragon 821, 6GB operační paměti RAM, 256GB vnitřní uložiště, zadní 16 megapixelový fotoaparát, nebo například baterie s kapacitou 4 400 mAh.

Xiaomi oznámilo začátek prodeje smartphonu Mi Mix na příští měsíc, a to v Číně. Cena se pak bude pohybovat okolo 516 dolarů (cirka 13 000 korun) za variantu se 128GB uložištěm a asi 590 dolarů (cirka 14 500 korun) za variantu s uložištěm o kapacitě 256 GB. Telefon vypadá opravdu pěkně, doufejme tedy, že se dostane i na náš evropský trh.

Zdroj: Android Central


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 25.10.2016 12:07
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Adam Ježek:25.10.2016 17:38

Trochu se mi nelíbí to umístění kamerky a proximity senzoru pod display. Pokud mají SW tlačítka na displayi, tak minimálně 50% času tuhle část budu zakrejvat rukou. Nevidím důvod, proč by to nešlo nad display jako tradičně.

Odpovědět
25.10.2016 17:38
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
radim.bubela
Člen
Avatar
Odpovídá na Adam Ježek
radim.bubela:3.11.2016 8:30

Proximity senzor je umístěn v horní části telefonu, proto byl použit sonický snímač vzdálenosti na rozdíl od klasických telefonů, kde snímač musí "vidět" ven z telefonu. Ale s kamerou souhlasím, nicméně se dá dočíst, že při focení se i přední kamera otočí vzhůru nohama.

 
Odpovědět
3.11.2016 8:30
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Luboš
Člen
Avatar
Luboš:7.11.2016 10:13

Mě se osobně moc líbí. Věřím, že do budoucna budou i ostatní značky dělat podobné telefony :)

 
Odpovědět
7.11.2016 10:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.