Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Véčko s Androidem od Samsungu podruhé

V loňském roce Samsung představil chytrý telefon s klávesnicí a odklápěcím displejem, takzvané véčko, Galaxy Folder. Vypadá to, že véčko mělo úspěch, jelikož podle uniklých informací Samsung chystá pokračování – Galaxy Folder 2. Zařízení bylo objeveno na benchmarku GFXBench, k oznámení od Samsungu ale nedošlo, není tak zcela jasné, jestli se do prodeje vůbec dostane. Pokud věříte, že ano, zde jsou specifikace:

Samsung Galaxy Folder
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(obr. zdroj: Android Community)

Displej se oproti původnímu Galaxy Folder nezměnil, s úhlopříčkou 3.8 palců nabídne rozlišení 480x800 pixelů (WVGA). Ostatní specifikace si však polepšily. Kapacita RAM se zdvojnásobila na 2 GB, stejně tak jako kapacita vnitřního úložiště, která se z 8 GB vyšplhala na 16 GB. Zda půjde rozšířit microSD kartou zřejmé není. Srdcem telefonu má být čtyřjádrový Snapdragon 425 taktovaný na 1.4 GHz (v loňském modelu tepe také čtřjádrový procesor, ale s taktem 1.2 GHz). Zadní fotoaparát si polepšil na 8 MPx, přední se z 2 MPx dostal na 5 MPx. Na testovaném modelu běžel operační systém Android ve verzi Marshmallow 6.0.1.

Samsung Galaxy Folder 2 se pravděpodobně bude prodávat (pokud vůbec) nejdříve v Číně a poté v Jižní Korei. Žádné informace o ceně ani dostupnosti však nejsou oficiálně známy.

Zdroj: Android Community, Phone Arena


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 30.6.2016 12:52
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Shark
Člen
Avatar
Shark:30.6.2016 17:22

Nevím zda je to od Samsungu chytré. Příjde mi to jako krok zpět.

 
Odpovědět
30.6.2016 17:22
Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Shark
szymsza:2.7.2016 16:55

Určitě to je krok zpět, na druhou stranu to může být hezký mezistupeň mezi tlačitkovým a dotykovým telefonem pro starší lidi, kteří jsou zvyklí na tlačitkové mobily.

 
Odpovědět
2.7.2016 16:55
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:2.7.2016 18:09

To nemůžou myslet (a jistě ani nemyslí) vážně.
Kdo by dnes ještě chtěl x krát mačkat tlačítko, aby napsal třeba "s"?

Přijde mi to jako nějaký zapomenutý vtip nachystaný na apríla .

Jediný klad véčka je snad jen v ochraně displeje.

 
Odpovědět
2.7.2016 18:09
Avatar
pocitac770
Redaktor
Avatar
pocitac770:2.7.2016 18:39

Pokud se dobře koukám, tak má 2 displaye. Jeden uvnitř, a druhý venku. Když telefon zavřeš, tak ho můžeš používat jako normální dotykový s virtuální klávesnicí (všimni si klasického rozpoložení ovladacích tlačítek pod displayem), otevřený pak jako dotykový (ale možná ani ne) mobil s externí klávesnicí (viz například docky pro mobily/tablety). Tzn. je to hybridní telefon, může se to hodit například ve chvíli, když nemůžeš použít dotyk. Jako je zima -> rukavice -> nutnost sundat pro ovládání. Zároveň je to dobřé pro lidi, co přecházejí ze starých typů na moderní, případně pro takové ty milovníky "old fashion".

 
Odpovědět
2.7.2016 18:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.