Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

Verizon od příštího roku začíná s 5G

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Zatímco v České republice usilovně pracujeme na drahém pokrytí mobilních sítí čtvrté generace nebo také LTE a naši mobilní operátoři tvrdí že už mají pokrytí v malíku, ač pravda je jiná (posuďte sami ), tak Americký gigant Verizon se bez bázně a hany pouští do dalšího podniku za ještě rychlejším mobilním připojením.

main

Oznámilo totiž, že plánuje od příštího roku s testováním nových mobilních sítí páté generace 5G a do širšího komerčního provedení tyto služby chystá uvést do příštích pěti let. Otázkou zůstávají specifikace nového termínu 5G, protože podle tiskového prohlášení by tyto nové služby měli být až padesátkrát rychlejší, s latencí odpovídající řádu milisekund a navíc by jednotlivé AP stanice měli utáhnout více připojených zařízení najednou, než stíhají současné 4G. Verizon s testování ještě nezačalo a tak tyto poskytnuté informace jsou zatím pouze na papíře, ale výsledek prý může ve finále dopadnout i daleko lépe. Počáteční testy proběhnou ve dvou výzkumných laboratořích, kde na projektu budou společně spolupracovat i velké společnosti jako jsou Samsung, Nokia, Qualcomm, Cisco, Ericsson a Alcatel-Lucent. A to hlavně z toho důvodu, že pro podporu nové sítě páté generace bude potřeba vybavit jak vysílače speciálním 5G vybavením, tak také vaše mobilní miláčky jako tomu bylo u předešlé 4G.

Zdroje obrázku použité v článku:
miniatura: en.wikipedia.org
(1): cnn.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!