Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

VLC 2.0 pro Android

Vývoj VLC pro Android se před 6 měsíci zastavil na verzi 1.7.0. Ne, jeho vývoj nebyl ukončen, dále pokračoval a v úterý 21. června byla vydána verze 2.0, která přináší opravdu hodně změn.

VLC pro Android, Zdroj obr.: jbkempf.com/blog

O změnách informoval na svém blogu Jean-Baptiste Kempf, prezident ve společnosti VideoLAN a vedoucí vývoje VLC.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

První změnu pocítí především uživatelé Androidu N. Vývojářům se podařilo zbavit se všech práv, která tato verze Androidu pokládá za nebezpečné, kromě přístupu k mediálním souborům (což je ale u přehrávače nevyhnutelné).

Velmi vítanou změnou je podpora síťového přehrávání. Částečně již byla možná, ovšem v mnoha případech pořádně nefungovala. VLC pro Android nyní podporuje DLNA, UPnP, Windows Shares, FTP, SFTP, NFS a také je chopno detekovat a přehrávat titulky přes síť.

Síťové složky ve VLC pro Android, Zdroj obr.: jbkempf.com/blog

Když už je řeč o titulkách, tak je tu další dobrá zpráva pro uživatele, které si stahují titulky z OpenSubtitles.org. Aplikace nyní v možnostech přehrávání přímo nabízí stáhnutí titulký z OpenSubtitles, čímž značně tento proces zjednodušuje.

Za zmínku stojí podpora pop-up videa. VLC nyní podporuje Samsung MultiWindow a LG Dual Window, takže je možné sledovat video během používání jiných aplikací.

Z dalších funkcí to je pak návrat historie přehraných souborů (funkce byla v předchozích verzích odstraněna, ale lze ji vypnout), přidání pokročilých možností pro přehrávač, playlisty pro videa, vylepšené rozhraní pro AndroidTV, a v nakonec také podpora RTL, CTL.

Zdroj: Blog Jean-Baptiste Kempfa, prezidentt ve společnosti VideoLAN; jbkempf.com/blog


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Adam Ježek 22.6.2016 19:33
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
jakubho
Člen
Avatar
jakubho:22.6.2016 21:41

Za zmínku stojí podpora pop-up videa. VLC nyní podporuje Samsung MultiWindow a LG Dual Window, takže je možné sledovat video během používání jiných aplikací.

Doufám, že to někdy dostane i Youtube :(

Odpovědět
22.6.2016 21:41
Chyba-Jediná jistota v životě programátora.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.