Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Vodafone v tichosti zrušil FUP

Nové tarify Vodafonu mění především terminologii - místo FUPu si uživatel nyní kupuje "základní objem dat". Po vyčerpání objemu dat, který je u nejnižšího tarifu pouhých 50 MB se platí 49 Kč za každý započatých 50 MB u tarifů se základním objemem do 499 MB, u vyššího objemu pak 250 MB. Tuto možnost mají všichni uživatelé v základním nastavení zapnutou, mohou si ji však vypnout. Poté, co vyčerpají základní objem dat pak mohou surfovat rychlostí 20 kb/s. Spousta uživatelů o změně ale neví. Vodafone sice splnil zákonnou povinnost, o nových podmínkách najdete informaci v aktualizovaném ceníku i v sekci Péče na stránkách Vodafonu, skoro žádný uživatel se však pravidelně nedívá na změny v těchto dokumentech.

Ceník tarifů Vodafonu
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Podobnou praktiku Vodafone zavedl již před rokem, ponechal však pojem FUP, což se nelíbilo Českému telekomunikačnímu úřadu, který udělil pokutu a dal Vodafonu povinnost podmínky změnit. Nyní Vodafone tvrdí, že účtuje data stejně, jako hovory a SMS u tarifů, které nejsou neomezené - tedy, zatímco dříve platilo, že po protelefonování např. 100 minut uživatel platil 3 Kč/min, dnes platí, že po vyčerpání balíčku platí uživatel 49 Kč za každých započatých 50 MB, respektive 250 MB. Automatické dokupování se může uplatňovat stále dokola bez ohledu na to, zda již uživatel data dokoupil, je tak velice snadné značně nafouknout účet na konci měsíce.

Zdroj: Vodafone


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Vojta Pšenák 9.11.2015 17:15
Avatar
...
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!