Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Vodafone v tichosti zrušil FUP

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Nové tarify Vodafonu mění především terminologii - místo FUPu si uživatel nyní kupuje "základní objem dat". Po vyčerpání objemu dat, který je u nejnižšího tarifu pouhých 50 MB se platí 49 Kč za každý započatých 50 MB u tarifů se základním objemem do 499 MB, u vyššího objemu pak 250 MB. Tuto možnost mají všichni uživatelé v základním nastavení zapnutou, mohou si ji však vypnout. Poté, co vyčerpají základní objem dat pak mohou surfovat rychlostí 20 kb/s. Spousta uživatelů o změně ale neví. Vodafone sice splnil zákonnou povinnost, o nových podmínkách najdete informaci v aktualizovaném ceníku i v sekci Péče na stránkách Vodafonu, skoro žádný uživatel se však pravidelně nedívá na změny v těchto dokumentech.

Ceník tarifů Vodafonu

Podobnou praktiku Vodafone zavedl již před rokem, ponechal však pojem FUP, což se nelíbilo Českému telekomunikačnímu úřadu, který udělil pokutu a dal Vodafonu povinnost podmínky změnit. Nyní Vodafone tvrdí, že účtuje data stejně, jako hovory a SMS u tarifů, které nejsou neomezené - tedy, zatímco dříve platilo, že po protelefonování např. 100 minut uživatel platil 3 Kč/min, dnes platí, že po vyčerpání balíčku platí uživatel 49 Kč za každých započatých 50 MB, respektive 250 MB. Automatické dokupování se může uplatňovat stále dokola bez ohledu na to, zda již uživatel data dokoupil, je tak velice snadné značně nafouknout účet na konci měsíce.

Zdroj: Vodafone


 

 

Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!