Anniversary - BF C/C++ week
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Narozeninové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++

A je to tady - aktivní chlazení telefonů

To, že se dnešní telefony přehřívají je celkem známý fakt. O to víc znepokojující je to teď v létě, kdy tomu okolní teplota ještě napomáhá. Automobilka Chevrolet se rozhodla, že do svých automobilů k přihrádce s bezdrátovou nabíječkou pro mobil přidá ještě otvor pro klimatizaci, která bude mobilní telefon chladit.

Aktivní chlazení mobilních telefonů v autě
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Bezdrátové nabíjení samo o sobě dost hřeje, do toho velmi výkonný procesor dnešních mobilů a horké počasí k tomu je doslova smrtící kombinace. V krajních případech se mobil sám vypne. Automobilka je první kdo se rozhodl řešit problém tímto způsobem. Do jaké míry však chlazení bude účinné si zatím netroufám odhadovat a mobilka to prozradila. To se ukáže až časem s prvními testy této vymoženosti.

Na druhou stranu by si výrobci mobilních telefonů na tento "luxus" neměli zvykat. Přeci jen chladit mobil aktivně je dost nepraktické, bohužel třeba u mnohých tabletů nevyhnutelné. Doufejme už jen, že se to nerozšíří do mobilních telefonů nativně.

Zdroj obrázku: androidauthori­ty.net


 

 

Článek pro vás napsal Michal Žůrek - misaz 5.7.2015 18:21
Avatar
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:5.7.2015 23:16

A já už čekal nějakej mobil co váží půl tuny, tlustější než bible a s hučícím ventilátorem :D Každopádně tohle je spíš taková "vychytávka pro vyvolené" a výrobci si toho nejspíš nevšimnou a budou vyrábět dál beze změny, i kdyby to brzo ělo každý auto, tak nikdo nemá mobil 24/7 v autě.

Odpovědět
5.7.2015 23:16
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
bem.jiri12
Člen
Avatar
bem.jiri12:6.7.2015 17:36

no to je zase vynález :). Až tak razantně se zase npřehřívají. V autě jedině snad s GPS a aktivním monitorem což zrovna v té přihrádce je na nic. A když se na něj nepotřebuji dívat, tak je celkem běžná věc že auta již cca 15-20 let mají nějákou tu přihrádkuchlazenou, ať třeba jako octávky i neúmyslně :).

 
Odpovědět
6.7.2015 17:36
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.