Java týden Java týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

Modulární počítačové jednotky od Hive

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Představte si, že po práci celý svůj počítač i s prací odpojíte a jednoduše strčíte do kapsy. Doma ho pak jen zapojíte do jakési černé krabice, která vám díky externí grafické kartě umožní si na svém „kapesním“ počítači zahrát ty největší herní trháky současnosti, což v práci nebylo jak přijatelné, tak také možné z hlediska výkonu. Tuto vizi šíří společnost Hive s jejich modulárním počítačem Amplicity.

verze moduly

Amplicity a Amplicity anywhere (1), dvě verze boxů s GPU (2)

Amplicity má přijít hned ve dvou provedeních. První slabší oranžová, nesoucí název Amplicity anywhere, má být dostupná už někdy na jaře. Bude prodávána se zkušební dobou šesti měsíců za 99 dolarů (2 300 Kč). Po uplynutí zkušební doby bude mít zákazník možnost jednotku si ponechat, vrátit nebo vyměnit za silnější černou verzi, která by měla být dostupná až někdy v polovině roku 2015 s cenou 399 dolarů (9 400 Kč). Obě dvě jednotky budou mít 4GB operační paměti, flash úložiště o velikosti 128 GB a poběží na OS Windows. Slabší Anywhere bude mít navíc zabudované Bluetooth a Wi-fi a pro případné uchování dat po skončení šestiměsíčního termínu budou mít vlastníci k dispozici 1TB cloud úložiště. Pod svým šasi bude skrývat intel atom Z3745 nebo Z3795, zatímco silnější verze pojede na Intel Core M, a bude mít možnost „zadokování“ do boxu s externí grafickou kartou pomocí PCI Express. Společnost by ráda viděla své počítače jak v civilních, firemních, tak i státních sektorech. Počítače by mohly sloužit u vás doma, v kancelářích, grafických studiích i na letištích, obchodních domech nebo v informačních centrech.

Zdroj: www.pcworld.com

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: www.hiveinc.com
(1): www.engadget.com
(2): www.pcworld.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:16.1.2015 18:18

Takže to je počítač, který musíme někam dát, připojit napájení, monitor, myš, klávesnici (jako RPi), ale nemůžeme ho používat jen tak někde (jako notebook). Co je na tom kromě možností externí grafiky pokrokové?

Odpovědět 16.1.2015 18:18
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.