Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Intel expanduje, představuje nabíjecí mísu

Na letošní Makecon konferenci konané 17. a 18. září v New Yorku, výkonný ředitel Intelu Brien Krzanich potvrdil výrobu tzv. Charging bowl. Mísa byla představena již v lednu na Consumer electronics Show, ovšem pouze jako koncept. Krzanich také naznačil vývoj sportovních sluchátek, které mají měřit srdeční tep nebo třeba také spolupráci s módním návrhářstvím Open ceremony, která navrhla první luxusní chytré náramky, pojmenované MICA - My Inteligent Communication Accesory. Těmito kroky nám Intel naznačuje, že nechce být pouze výrobcem procesorů, pro které je tak dobře znám. O expanzi do jiných technologických odvětví se Intel pokusil už i v minulosti (výroba mobilních telefonů) avšak s nevalným výsledkem.

bowl headphones

Charger Bowl(1), Sportovní sluchátka(2)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Poměrně úsměvným faktem je jak taková „nabíjecí mísa“ vznikla… Na jedné konferenci řešili zaměstnanci Intelu právě problém bezdrátového nabíjení. Řešením mělo být odložení chytrých mobilů, hodinek atd. na jakousi nabíjecí podložku (podobný koncept již praktikuje Duracell Powermat). Načež jedna ze zaměstnankyň prohlásila, že si své wearables po práci doma odkládá do mísy. Nápad se uchytil, koupila se mísa na brambůrky v nedalekém Walmartu (Americký obchodní řetězec), kterou tým přetvořil na mísu nabíjecí, a vše překvapivě fungovalo. Mísa by měla být na trhu okolo letních prázdnin, cena je stále neznámá.

luxusní chytré náramky(3)

Zdroje obrázků využitých v článku:
mini:electronic­products.com
(1): whythisbox.wor­dpress.com
(2):newsroom.in­tel.com
(3): hothardware.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 22.9.2014 21:38
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!