Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Retina Peek může vyřešit problémy s lékařskými prohlídkami

Zpravodajství Mobilní zařízení Retina Peek může vyřešit problémy s lékařskými prohlídkami

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
nezbytné vybavení All in one

Všechno toto nezbytné vybavení pro lékařskou prohlídku(1) by mohla zastat Retina Peek (2)

Na crowdfundingovém portálu Indiegogo se objevil projekt, který si slibuje výrazně napomoci očním prohlídkám v zemích se ztíženými podmínkami. Za projektem stojí skupina očních specialistů z Velké Británie a softwarových vývojářů, kteří vyvinuli mobilní aplikaci a nepříliš drahý adaptér nazvaný Peek Retina, připnutelný ke kameře vašeho chytrého mobilu, který umožňuje prohlídky na profesionální úrovni.

Retina byla vyvíjená ve spolupráci s London school of Hygiene & tropical Medicine, the University of Strathclyde a NHS Glasgow Centre for Ophthalmic Research a umožní lékařům nahlédnout do lidského oka a to bez nutnosti použití běžně používaného ophthalmoskopu. Navíc dokáže odhalit i další nemoci jako např. cukrovku nebo vysoký krevní tlak. Díky adaptaci na mobilní telefon není ani nutné, aby vyšetření prováděl expert v oboru, ale postačí pouze proškolený uživatel, který pošle přes mobil nafocené snímky společně se souřadnicemi a dodatečnými informacemi pro přezkoumání do nejbližší specializované nemocnice. Kampaň můžete podpořit koupí kitu (bohužel zatím funguje pouze na Samsungu S3) obsahujícího již zmíněnou aplikaci s adaptérem za 60 £ (~ 2100 Kč) nebo finanční podporou odstupňovanou v několika kategoriích, do konce října. Poté všechny vybrané peníze budou využity pro vybavení lékařských zařízení těmito kity.

Zdroje obrázků použitých ve článku:
miniatura a (2): mashable.com
(1): peekvision.org


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 27.11.2014 21:11
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Libor Šimo (libcosenior):28.11.2014 12:37

Výborne, zase jedna aplikácia, ktoré nie je na hranie, ale uľahčuje prácu a navyše pomáha pri včasnom odhaľovaní chorôb.

Odpovědět  +1 28.11.2014 12:37
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:28.11.2014 13:02

aspon nieco, co je velmi uzitocne... napr. to "hash tlacitko", co smartphon "noPhone" su iba nepotrebne kusky, ktore iba zavadzaju na stole

 
Odpovědět 28.11.2014 13:02
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.