Body zdarma Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Mobil s OS Ubuntu na trhu již příští týden

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Když společnost Canoncial (podílí se především na vývoji distribuce Ubuntu a řešení pro servery a cloud služby) před několika lety uvedla svůj koncept chytrého mobilu s operačním systémem Ubuntu (tehdy jako Ubuntu Edge), pozvedla dost velký rozruch nejen mezi fanoušky Linuxu. Vstup takovéto silné značky by mohl radikálně zamíchat rozložením sil na trhu s chytrými mobily.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Bohužel jak rychle nadšení přišlo, tak také odešlo. Mohl za to nesmyslně přestřelený cíl vybrat 32 milionů dolarů přes crowdfundingový systém indiegogo (na konci kampaně chybělo vybrat „pouze“ necelých 13 milionů dolarů, čímž utvořili rekord nejvíce vybraných peněz na Indiegogo). Další zprávy se objevily následující rok, kdy bylo oznámeno, že Canoncial začalo spolupracovat s BQ, Španělským výrobcem spotřební elektroniky, který bude vyrábět pro Canoncial mobilní hardware. A nyní se konečně rozhodlo, že mobil s OS Ubuntu půjde do prodeje pod názvem Aquaris E4.5.

ubuntu edge ubuntu now

První koncept z roku 2013 Ubuntu Edge(1), dnešní podoba Ubuntu Aquaris E4.5 (2)

Prodávat se bude online pomocí řady tzv. flash prodejů, tedy Canoncial a BQ na svých sociálních sítích sdělí datum, čas a URL, kde se uskuteční prodej omezeného počtu produktů. První prodej bude uskutečněn příští týden pouze pro Evropu a cena by měla být 169.90 Euro (okolo 4700Kč). Za takovou cenu se vám do ruky dostane mobil s odpovídající výbavou, tedy chipsetem od Mediateku (4x Cortex A7 o taktu 1.3GHz ), 1GB operační paměti, 8GB vnitřní paměti s možností rozšíření přes SD slot, display je 4.5“ s jemností 540x960, přední kamera s 5MPx a zadní s 8MPx. Mobil podporuje Dualmicrosim ale bohužel již nezvládá LTE.

Video porovnává Android Jelly bean a Ubuntu for mobile

Zdroje obrázků použitých ve článku:
miniatura: findmysoft.com
(1):indiegogo.com
(2):lffl.com


 

 

Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:8.2.2015 22:27

Vypadá dobře :)

Odpovědět  +8 8.2.2015 22:27
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Neaktivní uživatel:10.2.2015 18:26

Akorát se mi líbil ten dřívější návrh ... no co se dá dělat :D

Odpovědět 10.2.2015 18:26
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.