Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Nové snímání otisků prstů od Qualcommu

Qualcom má jak se zdá nakročeno k revoluci zabezpečení budoucích mobilních zařízení. V pondělí vypustil do světa informace o svém produktu s názvem Snapdragon Sense ID. Samozřejmě se jedná o bezpečnostní vrstvu založenou na biometrii, která má být daleko chytřejší a celkově dokonalejší než současný Touch ID od Apple. Hlavní výhodu nad Touch ID získává Sense ID (název nemohl být originálnější :) ) tím, že je založen na ultrazvuku, čímž vlastně získává o jednu dimenzi ochrany navíc a to doslova... tedy ochrana není omezena jen na 2D sken plochy, ale na celkový 3D povrch. Senior Vice President (První zástupce ředitele), Raj Talluri, tento výrobek prezentoval jako "unikátní využití ultrazvuku a v tomto směru revolučním pokroku z 2D do 3D biometrické bezpečnosti, která by měla zaručit větší přesnost, soukromí a silnější autentizaci".

fingerprint

Fotgrafie z právě probíhajícího MWC 2015 (1)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Celá technologie je tedy založená na vysílání ultrazvukových vln ze skeneru, který může být podle qualcommu umístěn prakticky kdekoliv na těle zařízení. Další obrovskou výhodou, kterou získává Sense ID nad Touch ID, je, že již nikdy nebudete mít problémy při skenování vašich prstů i v případě, že by byly například mokré, zpocené nebo zašpiněné nějakými drobnými nečistotami. Díky schopnosti ultrazvuku skenovat ve třetí dimenzi zařízení zachytí každý jednotlivý detail vaší pokožky, každý pór a jizvu a tak bude pro každého potenciálního zločince, nenechavého kamaráda nebo třeba jen rodiče vcelku neprolomitelnou bezpečnostní vrstvou, která by mohla eventuálně naprosto nahradit všechny dosud používané bezpečnostní opatření u dotykových zařízení.

Další skvělou výhodou hlavně pro vývojáře je schopnost snímače rozeznat i širokou škálu povrchů různých materiálů, což by mělo výrazně limitovat komplikace při aplikaci čtečky na zařízení od různých vývojářů. Tato technologie by měla být kompatibilní s budoucími SoC (System on Chip) řady Snapdragon 400, 600 a 800. Prvních těchto čteček byste se tak měli dočkat někdy ke konci roku 2015.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: xda-developers.com
(1): www.slashgear.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 3.3.2015 17:22
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam "Nero" Chudomel:4.3.2015 15:49

Jak velký ten modul asi bude? Myslíte že by šel udělat ekvivalent na stejné technlogoii např. pro Raspberry/Arduino?

Odpovědět
4.3.2015 15:49
Nihil est, aut totum licet consistere
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.