Polovina podniků v USA nemá BYOD opatření pro bezpečnost
Společnost Champion Solutions Group, která se zabývá bezpečností, provedla průzkum celkem ve 447 firmách a zjistila, že 53% všech podniků nemá žádné předpisy pro BYOD (bring your own device). "To je nesporný důkaz, že jsou nutná přísnější pravidla pro bezpečnostní politiku v moderních společnostech," Champion napsal ve svém osmnáctistránkové zprávě popisující výsledky průzkumu.
Dovolovat zaměstnancům používat vlastní smarphony a tablety při práci má svůj význam, a jak společnosti ví, je to spojeno s vyšší produktivitou, neboť zaměstnanci mají možnost využít ty aplikace a služby, které jim vyhovují a na které jsou zvyklí. Nicméně šéf společnosti Champion Solutions Group Christ Pyle dodává, že to může být také nevýhodou. "Na pracovišti je nutná svoboda, ale také určitý bezpečností rámec," prohlásil.

V souvislosti s nedostatečnými pravidly pro BYOD také průzkum odhalil, že jen 21% společností používá vícefázovou autentizaci pro ověření identity uživatele. A téměř žádné dvoufázové zabezpečení nevyžaduje biometrickou autentizaci, jakou je například otisk prstu nebo snímání oční čočky. Spoustu zaměstnanců si důležitá hesla prostě ukládá do smartphonů a přistupují tak k firemním datům. A to i navzdory tomu, že některé smartphony, jako iPhone nebo Samsung Galaxy, autentizaci za pomocí otisků prstu, umožňují.
23% firem neuzamkne zařízení, ani když dochází k opakovaným neúspěšným pokusům o přihlášení. "To je příliš velké procento," prohlásil šéf pro softwarový rozvoj společnosti Champion Solutions Group. "Někdo by se mohl úspěšně dostat k datům za pomocí brute-force metody." A 30% společností nevyžaduje alfanumerické heslo (tedy heslo, co se skládá z písmen i čísel). "Přitom se jedná o velice základní opatření." dodává Pyle.
Champion Solutions Group plánuje svůj průzkum zopakovat příští rok, přičemž očekává, že výsledky budou lepší.
Zdroj: infoworld.com