Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Polovina podniků v USA nemá BYOD opatření pro bezpečnost

Společnost Champion Solutions Group, která se zabývá bezpečností, provedla průzkum celkem ve 447 firmách a zjistila, že 53% všech podniků nemá žádné předpisy pro BYOD (bring your own device). "To je nesporný důkaz, že jsou nutná přísnější pravidla pro bezpečnostní politiku v moderních společnostech," Champion napsal ve svém osmnáctistránkové zprávě popisující výsledky průzkumu.

Dovolovat zaměstnancům používat vlastní smarphony a tablety při práci má svůj význam, a jak společnosti ví, je to spojeno s vyšší produktivitou, neboť zaměstnanci mají možnost využít ty aplikace a služby, které jim vyhovují a na které jsou zvyklí. Nicméně šéf společnosti Champion Solutions Group Christ Pyle dodává, že to může být také nevýhodou. "Na pracovišti je nutná svoboda, ale také určitý bezpečností rámec," prohlásil.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V souvislosti s nedostatečnými pravidly pro BYOD také průzkum odhalil, že jen 21% společností používá vícefázovou autentizaci pro ověření identity uživatele. A téměř žádné dvoufázové zabezpečení nevyžaduje biometrickou autentizaci, jakou je například otisk prstu nebo snímání oční čočky. Spoustu zaměstnanců si důležitá hesla prostě ukládá do smartphonů a přistupují tak k firemním datům. A to i navzdory tomu, že některé smartphony, jako iPhone nebo Samsung Galaxy, autentizaci za pomocí otisků prstu, umožňují.

23% firem neuzamkne zařízení, ani když dochází k opakovaným neúspěšným pokusům o přihlášení. "To je příliš velké procento," prohlásil šéf pro softwarový rozvoj společnosti Champion Solutions Group. "Někdo by se mohl úspěšně dostat k datům za pomocí brute-force metody." A 30% společností nevyžaduje alfanumerické heslo (tedy heslo, co se skládá z písmen i čísel). "Přitom se jedná o velice základní opatření." dodává Pyle.

Champion Solutions Group plánuje svůj průzkum zopakovat příští rok, přičemž očekává, že výsledky budou lepší.

Zdroj: infoworld.com


 

Všechny články v sekci
Zpravodajství
Článek pro vás napsal Matt 16.11.2015 13:40
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!