Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Application Insights SDK

Zpravodajství Programování Application Insights SDK

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Microsoft uvolnil novou verzi Application Insights SDK, která monitoruje dostupnost, zatížení a způsob, jakým uživatelé aplikaci používají. Joshua Webb se na MSDN blogu k SDK vyjádřil: "Application Insights vám umožní získávat informace o využítí aplikací. Můžete zjistit, jak lidé používají vaše aplikace, poznat, kde aplikace selhává a najít místa, která je třeba zlepšit."

(obr zdroj: Microsoft)

Poprvé bylo SDK zveřejněno v listopadu 2013 společně s on-line verzí Visual Studia. Tehdy bylo SDK součástí balíčku pro spolupráci s cloud aplikacemi a spolupracovalo s .Net i Java aplikacemi, které běžely na Windows serverch nebo v Azure. Nová verze Application Insights je stále pre-release (verze 0.10.0). Hlavní změnou je, že výsledná data mohou být zobrazena již pouze prostřednictvím Microsoft Azure Preview Portalu a SDK nebude dále vyvíjeno pro VS Online. Nová verze má vylepšené nástroje pro analýzu a metriku, ale neumí sledovat Windows Store a Windows Phone aplikace (což bylo podporováno ve VS Online verzi).

Získat AppInsights SDK je možné prostřednictvím NuGet Package Manageru (je vyžadováno VS 2013 Update3).


 

 

Zprávu pro vás napsala Nikola Sterziková (PaNika) 12.9.2014 17:01
Avatar
Autorka se věnuje programování webových aplikací v C# a tvorbě MSSQL databází.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa programování
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:13.9.2014 11:05

Takže je to takové google analytics pro asp.netí aplikace? Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Dá se to použít i na neazurovém hostingu?

 
Odpovědět 13.9.2014 11:05
Avatar
Odpovídá na Lako
Michal Žůrek - misaz:13.9.2014 11:23

pokud jsem to pochopil dobře, tak to není jen pro webové aplikaci, ale můžeš to dát třeba do desktop app, ale nevím, nikdy jsem s tím nedělal. Toto by snad nemělo být Závislé na Azure.

Odpovědět 13.9.2014 11:23
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.