Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Code.org přišel s novým nástrojem pro výuku programování

Dříve se pro výuku programování využíval výukový program Karel. Ten konal pohyby na základě jednoduchých příkazů. A tak server Code.org vyvinul své dva výukové programy, prozatím v beta-verzi, určené pro výuku programování u dětí všech věkových kategorií. Tyto programy jsou založené na známé hře Minecraft a filmové sérii Star Wars.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jde o velmi interaktivní výukový program, který umožňuje pomocí jednoduchých příkazů provádět nejrůznější akce. Zajímavá je podobnost příkazů z programu Scratch. Prostředí je jednoduché a některé příkazy jsou lokalizovány do češtiny. Bohužel instrukce jsou v anglickém jazyce. Pokud tedy dítě nerozumí anglicky, nebo u něj nesedí někdo, kdo anglicky rozumí, tak bude hůře plnit požadované úkoly.

Ovládání je ovšem jednoduché a děti jistě taková forma výuky programování zaujme. V případě Minecraftu je možnost výběru jedné ze dvou postav a plnit za ni požadované úkoly. Verze s tématikou Star Wars umožňuje mimo bloků, také verzi s JavaScriptem.

Ačkoliv je tento výukový nástroj doporučen spíše dětem, tak zaujme i starší.

Zdroj: LifeHacker.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa programování
Článek pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 19.11.2015 19:29
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Druid:20.11.2015 12:44

Hehe, kombinace scratche a robota karla.

Odpovědět
20.11.2015 12:44
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Tonda
Člen
Avatar
Tonda:7.12.2015 17:57

V současné době jsou již příkazy počeštěné, u videí jsou české titulky a též úkoly jsou již psány česky. Takže proč do toho nejít - tedy učit děti programovat. :-)

 
Odpovědět
7.12.2015 17:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.