PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Konference OpenAlt 2015

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Letos se opět koná otevřená konference OpenAlt. Z názvu by člověk mohl usoudit, že jde o Linux, případně další open source software. Ve skutečnosti se ale konference snaží mířit na mnohem širší skupinu lidí a kromě otevřeného software se bude také mluvit o otevřeném hardware, otevřených datech, bezpečnosti a soukromí či vzdělávání. Velmi zajímavě vypadají přednášky hnutí Makers (Tvůrci), kde nám bude představen například "open source chleba" - aneb jak od základu vyrobit chleba pouze ze základních surovin.

Konference je otevřená (tedy zdarma a volně přístupná) a koná se o víkendu 7-8. 11. 2015 v prostorách VUT FIT, Brno, Božetěchova 2 (poblíž Semillasa v Králově poli). Stravovat se je možné například v Menze (vlastníci ISIC karet za zvýhodněnou cenu) nebo v několika restauracích v blízkém okolí. Zájemce organizátoři prosí o dobrovolnou registraci, aby mohli přesněji odhadnout počet návštěvníků a organizaci tomu přizpůsobit.

Kromě přednášek (dorazí i zástupci Microsoftu s příspěvkem o ASP.NET a Azure - konference tedy může být zajímavá i pro Linuxem nezasažené) budou probíhat i praktičtěji zaměřené workshopy. Například "tvorba hry pro Linux v C++", Arduino 101 nebo abstraktně nazvaná "komunikace a spolupráce". Pro zájemce je také možné získat všobecně uznávaný certifikát od Linux Professional Institute - tento je placený a je nutné se na něj dopředu zaregistrovat.

Více informací se můžete dozvědět na webových nebo FB stránkách:

https://openalt.cz/…cs/home.html

https://www.facebook.com/…79844036483/


 

 

Zprávu pro vás napsal David Novák 30.10.2015 20:52
Avatar
Autor v současné době studuje FIT VUT Brno a zajímá se především o nízkoúrovňové programování (C/C++, ASM) a návrh hardwaru (VHDL). Je zde také členem výzkumného týmu [email protected] (Accelerated Network Technologies).
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa programování
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Vašíček:1.11.2015 11:20

Uvidíme se s někým? :)

Odpovědět  +2 1.11.2015 11:20
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.