C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Microsoft šetří cukrem

Na svém vývojářském blogu Microsoft nedávno oznámil, že se rozhodl některé nové prvky jazyků C# a VB12 (někdy označované jako syntaktický cukr) nezahrnout do připravované verze platformy Roslyn. Mads Torgesen k tomu napsal:

Když jsme vstoupili do poslední fáze vývoje nové verze jazyka C# a Visual Basic, museli jsme udělat některá těžká rozhodnutí ohledně sady jazykových funkcí a rozhodli jsme se některé funkce nechat na další verzi.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Naším hlavním cílem je dodat perfektní funkční verzi Roslyn, … abychom toto mohli dodržet, musíme trochu utlumit naši chuť na nové rysy jazyka."

Mezi hlavní prvky, které Microsoft odstraní patří:

  • Primární konstruktory v C#
  • Declaration expressions

Primární konstruktor umožňoval zapsat konstruktor jako součást definice třídy:

(obr. Zdroj: Microsoft)

Declaration expression mělo umožňovat deklarovat proměnnou až v místě použití. Například:

if (int.TryParse(potencionalniCislo, out var vysledek)){…}

Důvodem pro odstranění těchto funkcí bylo, že jejich vývoj není v takové fázi jako ostatní nové prvky a ačkoliv se zdají jako jednoduché, vývojový team je spatřuje jako komplexní, vyžadující více času na vývoj.

Na druhou stranu se zdá, že do nového C# bude neplánovaně zahrnuta interpolace stringů. Interpolace může být použita pro začlenění proměnných do stringů:

"Ahoj \{uzivatel.jmeno) , jak se máš?";

 

 

Článek pro vás napsala Nikola Sterziková (PaNika) 8.10.2014 12:48
Avatar
Autorka se věnuje programování webových aplikací v C# a tvorbě MSSQL databází.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa programování
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Pavel Riedl
Člen
Avatar
Pavel Riedl:22.12.2014 11:29

Škoda, Declaration expression by se mi hodila, často ji používám (tedy v její rozvinutější formě), interpolace stringů potěší, ubude mi hodně String.Format(...). Bez Primárního konstruktoru se dá žít, ale tuším, že následně umožní některé konstrukce (třeba v ORM?), které by se jinak dost obtížně, čti ukecaně, psaly.

Editováno 22.12.2014 11:30
 
Odpovědět
22.12.2014 11:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.