BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!
The real BF 2020

Apple má nový file system, trvalo to 30 let

File system HFS+ je tu s námi skoro 20 let, původní HFS, ze kterého HFS+ vychází, se světu ukázal před 30 lety. Od té doby se však mnohé změnilo - místo plotnových disků s kapacitou několik MB tu máme SSD s kapacitou v řádu TB, uživatelé stojí o šifrování a pořádné úložiště už je třeba i v hodinkách. Apple si to uvědomil a minulý rok nám na konferenci WWDC představil nový file system APFS. Ten se nyní začíná dostávat k uživatelům.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hlavní výhodou je jeho připravenost na moderní flashová úložiště a škálovatelnost - APFS by se měl postupně dostat do všech zařízení od Applu, od Apple Watch přes Apple TV a iPhony až po Mac Pro. Je také připraven na kompletní šifrování celého disku, případně jednotlivých souborů v případě iOS. Zklamání přinesl Apple těm, kteří si do Macu zakoupili kombinované SSD a HDD s názvem Fusion Drive, s těmi totiž APFS není kompatibilní.

APFS se nyní začal dostávat do iOS zařízení spolu s verzí iOS 10.3, převod na APFS se děje automaticky při instalaci aktualizace. Podpora v macOS je zatím velmi okleštěná, APFS nemůže být používán k formátování bootovacího disku, nelze s ním použít šifrování FileVault a APFS zatím funguje pouze jako case-sensitive. Ještě tento rok by se však měli plné podpory APFS dočkat i uživatelé macOS.


Mac Mini je jeden z posledních Maců, který má v nejlevnější variantě pouze HDD a uživatelé tak mohou zakoupit upgrade na Fusion Drive - s tím jim APFS fungovat nebude; Zdroj: Apple

Zdroj: Cult of Mac


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 29.3.2017 23:14
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!