Java týden Java týden
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Chromebox z Raspberry Pi 3

Zpravodajství Software Chromebox z Raspberry Pi 3

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Ačkoliv Google Chrome OS není open-source, je postaven na open-source systému Chromium OS. A pokud jste dostatečně zdatní, můžete si snadno Chromium OS spustit v podstatě na jakémkoli zařízení. Nejste-li dostatečně zdatní, musíte doufat, že někdo jiný vytvoří verzi i pro vaše zařízení. A nyní přišla i verze pro ARM procesory, především tedy pro Raspberry Pi, konkrétně pro verzi 2 a 3. Systém je plně funkční, chybí ale podpora HTML5 videa (zatímco podpora Flashe nechybí) a tak si třeba Netflix na svém Raspberry Pi nepustíte. Podpora HTML5 videa je ale přislíbená a Chromium OS na Raspberry Pi se tak brzy stane vhodným systémem k televizi, již dnes je ale užitečný jako úsporný počítač na prohlížení internetu a drobnou kancelářskou práci, díky podpoře WiFi stačí jen monitor, klávesnice, myš a napájení.

Zdroj: Liliputing


 

 

Zprávu pro vás napsal Vojta Pšenák 28.4.2016 21:38
Avatar
Autor se věnuje psaní stránek v HTML a CSS, programování v PHP a skriptování v Pythonu. Vyznává filozofii OpenSource
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!