Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Čína zakázala Windows 8

Zpravodajství Software Čína zakázala Windows 8

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Čína zakázala používání nejnovějšího operačního systému Microsoft Windows 8 ve vládních úřadech a celém veřejném sektoru. Jako důvod uvedla snahu o úspory a počítačovou bezpečnost. Windows 8 zakázalo čínské středisko pro centrální vládní nákupy v rámci oběžníku o využívání energeticky úsporných produktech.

Windows 8

Paradoxní je, že zastaralý OS Windows XP, který přišel o podporu, na vládních počítačích nadále může zůstat, ale nejmodernější systém ne.

Microsoft na čínském trhu výrazně zaostává za jinými částmi světa a Čína je pro Microsoft velice nesnadným trhem. Windows XP je, také kvůli rozšířenému pirátství, v Číně stále nejrozšířenějším systémem, který používá asi polovina uživatelů se stolními počítači. Windows 8 používají v Číně pouhá 2% uživatelů.


 

 

Zprávu pro vás napsala x 20.5.2014 21:41
Avatar
x
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Houba28
Člen
Avatar
Houba28:21.5.2014 9:46

prokecli se... NSA Win8 prostě kontroluje :D jinak to nevidím... :D

 
Odpovědět  +1 21.5.2014 9:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.