První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Čína zakázala Windows 8

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Čína zakázala používání nejnovějšího operačního systému Microsoft Windows 8 ve vládních úřadech a celém veřejném sektoru. Jako důvod uvedla snahu o úspory a počítačovou bezpečnost. Windows 8 zakázalo čínské středisko pro centrální vládní nákupy v rámci oběžníku o využívání energeticky úsporných produktech.

Windows 8
Naši partneři možná hledají právě tebe!

Paradoxní je, že zastaralý OS Windows XP, který přišel o podporu, na vládních počítačích nadále může zůstat, ale nejmodernější systém ne.

Microsoft na čínském trhu výrazně zaostává za jinými částmi světa a Čína je pro Microsoft velice nesnadným trhem. Windows XP je, také kvůli rozšířenému pirátství, v Číně stále nejrozšířenějším systémem, který používá asi polovina uživatelů se stolními počítači. Windows 8 používají v Číně pouhá 2% uživatelů.


 

 

Zprávu pro vás napsala x 20.5.2014 21:41
Avatar
x
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Houba28
Člen
Avatar
Houba28:21.5.2014 9:46

prokecli se... NSA Win8 prostě kontroluje :D jinak to nevidím... :D

 
Odpovědět
21.5.2014 9:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.