ITnetwork Flashka zdarma C a C++ týden
Akce! Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C++. Lze kombinovat s akcí 50 % bodů navíc na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Google+ umožní přezdívky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Společnost Google v úterý oznámila, že upouští od svého dlouho trvajícího požadavku vyplnit skutečné jméno a příjmení při registraci na sociální síť. Na svém blogu Google uvedl, že tato dřívější politika pomohla vybudovat komunitu skutečných lidí, ale zároveň vyloučila množství lidí, kteří nechtějí vystupovat pod svým pravým jménem. Proto nyní umožní registrace pod jakýmkoli jménem a díky tomu budou moci napříkad uživatelé kanálu YouTube připojit své účty k síti Google+.

Vystupovat pod pseudonymem sice Google+ umožňoval již dříve, ale pouze těm uživatelům, kteří společnosti doložili své identifikační údaje. Nyní tedy bude možné si založit účet na Google+ zcela anonymně. U stávajících účtů zatím není povoleno smazat jméno a příjmení a ponechat pouze přezdívku, nicméně nahradit jméno a příjmení podtržítkem pravděpodobně půjde. ;-)

(ilustrační obr.)

Změna politiky Google pravděpodobně souvisí s nedávným skandálem kolem NSA a Google se tím pokouší stavět se do role obhájce soukromí.


 

 

Zprávu pro vás napsala Nikola Sterziková (PaNika) 17.7.2014 13:26
Avatar
Autorka se věnuje programování webových aplikací v C# a tvorbě MSSQL databází.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!