Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Microsoft a Autodesk spolupracují na využití HoloLens

Od loňského roku společnost Microsoft a Autodesk zkoumají možnosti v oblasti 3D inženýrství a průmyslového designu s využitím HoloLens. Obě společnosti si vytvořili koncept aplikace, která umožňuje návrháři pracovat s 3D objekty v reálném čase a v reálném prostředí.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jejich společný projekt známý jako FreeForm staví na Autodesk Fusion 360. Ten je určený pro práci na polích počítačového designu, strojírenství a průmyslové výroby tím, že přeměňuje 3D modely do hologramů tak, aby si je návrháři mohli prohlédnout v jejich skutečné velikosti, nebo s nimi mohli dále manipulovat. Microsoft říká, že schopnost se volně pohybovat kolem těchto modelů a vidět je v jejich skutečné velikosti je především pro lepší zpětnou vazbu a snazší spolupráci ze strany běžných uživatelů. Projekt je stále v začátcích, ale lze-li se řídit vizualizačním videem, mohla by to být významná změna na poli průmyslového designu. Není to poprvé, co se Autodesk zajímá o HoloLens. V květnu výrobce softwaru spolupracoval s Microsoftem na podpoře smíšené reality ve své platformě 3D Spark určené pro zvýšení efektivity procesů 3D tisku.

HoloLens pravděpodobně nebude k dispozici spotřebitelům až do roku 2020, ale vývojářská sada by mohla být dostupná již v prvním čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: TheNextWeb


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 7.12.2015 21:50
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:8.12.2015 1:01

Super, hned jak poprvé MS představil HoloLens, jsem čekal na zprávu o tom, že spolupracuje s Autodesk.

Odpovědět
8.12.2015 1:01
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.