Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Discount week - May - 50

Mozilla definitivně zabila Firefox OS

Mozilla se rozhodla ukončit vývoj systému Firefox OS pro mobilní telefony již na začátku roku 2016, protože nesplnil její očekávání. Většinu vývojářů přesunula do týmu Connected Devices, kde se zabývají IoT. Ten zbytek, která pokračoval na vývoji Firefox OS, se staral o verzi pro chytré televizory, Firefox OS si totiž vybral do svých Smart TV Panasonic. I vývoj této verze však Mozilla ukončila, protože nepřinášel požadované výsledky.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Poslední vydanou verzí se tak stane 2.6, dál už bude osud Firefox OS na komunitě, případně samotném Panasonicu, který si ho již tak přetvořil k obrazu svému. I tak je ale možné, že samotný Panasonic bude ve vývoji ještě nějakou chvíli pokračovat, Firefox OS totiž mají i televize představené na konferenci CES 2016 a pro Panasonic by byl nebezpečný krok přestat tyto televizory podporovat.

O vzkřísení mobilního Firefox OS se pokouší od oznámení konce vývoje komunita pod původním názvem B2G OS, teoreticky by tak mohli začít pracovat i na verzi pro televizory. Otázkou zůstává, zda by to mělo cenu, protože velcí výrobci se málokdy spolehnou na software vyvíjený komunitou.


Domovská obrazovka Firefox OS na televizoru; Zdroj: Mozilla

Zdroj: Mozilla


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní Účet 29.9.2016 16:53
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:30.9.2016 11:25

Škoda.. Byl to zajímavý alternativní OS.

Odpovědět
30.9.2016 11:25
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.