Java týden Java týden
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Nintendo se zřejmě otevírá androidímu světu

Zpravodajství Software Nintendo se zřejmě otevírá androidímu světu

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Zatímco je Nintendo známé pro skvělou kvalitu herních titulů ze své vlastní produkce kupříkladu by se slušelo vypíchnout takového Maria nebo Zeldu, jejichž jména zná snad každý bez ohledu na věk o tom žádná… Bohužel budoucí úspěch této značky je také závislý i na herních vývojářích takzvaných třetích stran, kterých je už delší dobu tak nějak poskromnu (historicky na tom měli zásluhu pro vývojáře poměrně drsné publikační podmínky, proto bylo daleko jednoduší vyvíjet např. na konkurenční Playstationy) a ač se je společnost snaží znovu nalákat jakkoliv, neměla zatím nikterak významný úspěch.

E3 tabulky

Fotografie z ohlášení konzole z letošní E3 (1), Zisk vývojářů třetí strany za rok 2013 (2)

Poslední oznámení proběhlo v březnu na E3, kde výkonný ředitel Satoru Iwata nastínil vývoj nové přísně utajované herní konzole Nintendo NX a od té doby se po konzoli jakoby zase slehla zem, tedy až neoficiální novinku, kterou nyní otiskly Japonské noviny Nikkei, které mají pověst věrohodných novin čerpajících právě z těchto neoficiálních sdělení. Informaci poskytl jeden ze zaměstnanců Nintenda, jeho jméno zůstalo neuveřejněno, to ale neplatí o jeho cenném příspěvku. Prozradil totiž, že operační systém nové konzole má být vystaven na Androidím OS, což je výhodné hned z několika faktorů. Zaprvé bude daleko jednodušší nalákat nové vývojáře, kteří se po pomalu klesajícím zisku nintenda stali klíčovými hráči a zadruhé díky vysokému počtu vývojářů programujících na platformě Android by se tak mohl teoreticky jak zjednodušit tak také urychlit vývoj nových kvalitních herních titulů.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura:for­bes.com
(1):digitaltren­ds.com
(2):gamasutra.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 1.6.2015 21:33
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!