Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Nintendo se zřejmě otevírá androidímu světu

Zatímco je Nintendo známé pro skvělou kvalitu herních titulů ze své vlastní produkce kupříkladu by se slušelo vypíchnout takového Maria nebo Zeldu, jejichž jména zná snad každý bez ohledu na věk o tom žádná… Bohužel budoucí úspěch této značky je také závislý i na herních vývojářích takzvaných třetích stran, kterých je už delší dobu tak nějak poskromnu (historicky na tom měli zásluhu pro vývojáře poměrně drsné publikační podmínky, proto bylo daleko jednoduší vyvíjet např. na konkurenční Playstationy) a ač se je společnost snaží znovu nalákat jakkoliv, neměla zatím nikterak významný úspěch.

E3 tabulky

Fotografie z ohlášení konzole z letošní E3 (1), Zisk vývojářů třetí strany za rok 2013 (2)

Poslední oznámení proběhlo v březnu na E3, kde výkonný ředitel Satoru Iwata nastínil vývoj nové přísně utajované herní konzole Nintendo NX a od té doby se po konzoli jakoby zase slehla zem, tedy až neoficiální novinku, kterou nyní otiskly Japonské noviny Nikkei, které mají pověst věrohodných novin čerpajících právě z těchto neoficiálních sdělení. Informaci poskytl jeden ze zaměstnanců Nintenda, jeho jméno zůstalo neuveřejněno, to ale neplatí o jeho cenném příspěvku. Prozradil totiž, že operační systém nové konzole má být vystaven na Androidím OS, což je výhodné hned z několika faktorů. Zaprvé bude daleko jednodušší nalákat nové vývojáře, kteří se po pomalu klesajícím zisku nintenda stali klíčovými hráči a zadruhé díky vysokému počtu vývojářů programujících na platformě Android by se tak mohl teoreticky jak zjednodušit tak také urychlit vývoj nových kvalitních herních titulů.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura:for­bes.com
(1):digitaltren­ds.com
(2):gamasutra.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 1.6.2015 21:33
Avatar
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!