Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Odhaleny díry v bezpečnosti u AVG, McAfee a Kaspersky

Izraelská společnost enSilo otestovala AVG Internet Security 2015, McAfee VirusScan Enterprise verzi 8.8 a Kaspersky Total Security 2015 a ve všech byly nalezeny poměrně zásadní bezpečnostní díry a mnohdy dokonce ty úplně stejné. Původně byla nalezena díra v AVG a to už v březnu 2015. Tato díra umožňovala útočníkům za použití software třetích stran ohrozit základní vrstvu Windows. Tomer Bitton, viceprezident společnost enSila podrobně popsal celý problém v magazínu SCMagazineUK.com.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

AVG se k článku nevyjádřil. Kaspersky však vydal prohlášení. "Zranitelnost systému, kterou odhalilo enSilo byla opravena v září a byl vytvořen nový update. "Tato díra v kódu nemůže být zneužila sama o sobě, ale může se zjednodušit její prolomení za pomocí software třetích stran," stojí v prohlášení. Společnost dodává: "Kaspersky Lab provedla veškerá důležitá opatření, aby zajistila zákazníkům spolehlivou, vysoce kvalitní ochranu v reálném čase. Navíc jsme si vždy vážili úsilí nezávislých výzkumů, které pomáhají náš produkt vylepšovat."

McAfee se také vyjádřil. "Intel Security bere veškerá zabezpečení velice vážně. Když jsme byli informováni o potenciálních hrozbách, ihned jsme začali situaci řešit. Vytvořili jsme opravný patch a to již koncem srpna 2015."

Zdroj: scmagazine.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 16.12.2015 20:58
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!