Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Office 2016 pro Mac

První kancelářský balík Office od Microsoftu byl pro Macy dostupný už v roce 1984. Poslední verze Office pro Mac pochází z roku 2010 a na další verzi Office si majitelé Maců museli počkat dalších 5 let. Jde zatím jen o preview, finální verze bude uvedena na trh ve druhé polovině tohoto roku. Nyní si však můžete zdarma ze stránek Microsoftu stáhnout ukázkovou verzi. Tuto verzi bude Microsoft postupně aktualizovat a jedna verze má nastavené fungování na 60 dní. Omezení se prodlouží o dalších 60 dní, poté co se objeví nové aktualizace. Ceny zatím nebyly uvedeny, avšak předplatitelé Office 365 dostanou finální verzi v rámci svého tarifu.

S novou verzí přichází i nový design, který je stejný jako u verze pro Windows. Microsoft zpracoval nový plochý design. Nejde ale o nejnovější „dotykový“ design, který byl nedávno představen. Office sice používá Ribbon, ale nevyužívá tak výrazné barevné označení jednotlivých tabů. Jednolitou barvu najdete na spodní liště, což se k OS X nehodí. Tuto lištu můžete kdykoliv vypnout a mít tak hezký design všech aplikací. U každé aplikace je nyní větší nabídka šablon, podobně jako Windows verze.

V balíčku můžete najít aplikace jako Word, Excel, Outlook a OneNote, který je trochu starší. Moderní verze OneNotu je stále dostupná v Mac App Storu. Zapracovalo se také na synchronizaci a připojení účtů na OneDrive.

Microsoft Office pro Mac - Zprávy ze světa softwaru

 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Michal Kučera 12.3.2015 16:05
Avatar
Autor se věnuje programování a sítím.
Aktivity