C týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Pac-Man slaví 35 let

Nedávno jsem tu psal o známé hře Solitaire, která slavila krásných 25 let své existence. Ale není to jediná a jedinečná hra, která v nedávné době oslavila své významné výročí, protože přesně před 35 lety tedy ještě o další dekádu více byla 22. května 1980 představena skvělá hra Pac-Man od japonského tvůrce Toru Iwatani. A ačkoliv tento herní titul má svoji největší slávu zjevně za sebou, stále je v povědomí široké veřejnosti což dokazuje i chystaný film Pixels. A na její počest dlouhých 35 let, vám přináším některé zajímavosti a milníky, o kterých jste určitě nevěděli.

hraci pole hraci automat

vzhled uplně prvního Pac-Mana (1), tak třeba takhle vypadal arkádový automat (2)

1.Tělo Pac-Mana bylo inspirováno Italským jídlem

Když Toru Iwatani poskytoval interview americkému časopisu Time, sdělil, že tvar Pac-Mana vznikl při jídle a to konkrétně, když si vzal klínek ještě z celé Pizzy, náhle tu před ním stála budoucí ikonická postava jeho hry, zatím ještě ve verzi s rajčatovým protlakem a sýrem.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

2. Pac-Man měl nalákat k arkádám i dámskou společnost

Před nástupem Pac-Mana byl hlavním trhákem v herním průmyslu hlavně boj proti mimozemšťanům (z této doby pochází další hodně známý titul Space Invaders), proto byly arkádové herny hlavně místem pro kluky, ale Iwatani se rozhodl vytvořit hru, která by přitahovala i přízeň dívek a výsledkem byl právě Pac-Man.

3. Originální název byl Puck-Man Původní název hry vydané v Japonsku byl Puck-Man, ale po exportu této hry i do Ameriky byl z preventivních důvodů přejmenován na současné jméno, první písmeno jeho jména P by totiž mohlo být zaměňováno za F.

4. Jedná se o nejúspěšnější arkádovou hru vůbec Pac-Man se dostal do Guinesovy knihy hned několikrát, ale mezi ty největší „zářezy“ asi patří počet postavených arkádových automatů mezi lety 1981 až 1987, které přesahují 290 tisíc kusů a odhadem tato hra byla zahrána až 10 miliard krát.

5. Nejvyšší skore je dlouhé 7 digit Podle oficiálních stránek hry nejvyšší dosažené skore hry činní 3 333 360 bodů, toho dosáhl jistý Billy Mitchel po neuvěřitelných šesti hodinách hraní.

Pac-Man si také svým úspěchem vysloužil i píseň zkomponovanou hudebním duem Buckner a Garcia

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: smashbros.com
(1) : wops.fr play
(2) : technologytell.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 23.5.2015 12:28
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:24.5.2015 16:42

http://worldsbiggestpacman.com/

Největší Pac-Man mapa na světě :)

Odpovědět
24.5.2015 16:42
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.