PHP týden PHP týden
Pouze tento týden až 80% sleva na PHP, Nette, Symfony!
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací

Photoshop oslavil 25. narozeniny

Zpravodajství Software Photoshop oslavil 25. narozeniny

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Nejznámější program na úpravu obrázků oslavil své 25. narozeniny. Od roku 1990, kdy byl vydán prošel dlouhým vývojem a i nyní je populární.

V roce 1987 napsal program Display, který mu na jeho Macintoshi vykresloval obrázky v odstínech šedi. Jeho bratr ho přiměl k přidání funkcí, které měly sloužit pro úpravu obrázků. Programu si všimlo Adobe, které již v roce 1988 zakoupilo licenci a v roce 1990 byla vypuštěna první verze s název Adobe Photoshop 1.0.

Následně přibývaly různé funkce. Osmá verze vyšla v roce 2003 a názvem CS (Creative Suite). V roce 2012 byla k dispozici 6. verze CS. A nyní máme Adobe Photoshop CC, podle balíku Creative Cloud, ve kterém již Adobe nabízí svůj software včetně Photoshopu a to formou předplatného.

Thomas Knoll

Thomas knoll


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Kučera 2.3.2015 10:48
Avatar
Autor se věnuje programování a sítím.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!