Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Photoshop oslavil 25. narozeniny

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Nejznámější program na úpravu obrázků oslavil své 25. narozeniny. Od roku 1990, kdy byl vydán prošel dlouhým vývojem a i nyní je populární.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V roce 1987 napsal program Display, který mu na jeho Macintoshi vykresloval obrázky v odstínech šedi. Jeho bratr ho přiměl k přidání funkcí, které měly sloužit pro úpravu obrázků. Programu si všimlo Adobe, které již v roce 1988 zakoupilo licenci a v roce 1990 byla vypuštěna první verze s název Adobe Photoshop 1.0.

Následně přibývaly různé funkce. Osmá verze vyšla v roce 2003 a názvem CS (Creative Suite). V roce 2012 byla k dispozici 6. verze CS. A nyní máme Adobe Photoshop CC, podle balíku Creative Cloud, ve kterém již Adobe nabízí svůj software včetně Photoshopu a to formou předplatného.

Thomas Knoll

Thomas knoll


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Kučera 2.3.2015 10:48
Avatar
Autor se věnuje programování a sítím.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!