Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Počítače možná brzy budou znát naši náladu

V reálném životě je to úplně normální věc. Podíváme se na kohokoliv a během krátké chvilky zjistíme, jak se dotyčný cítí, jakou má náladu. Ale co takhle tuto lidskou vlastnost přenést do chytrých zařízení kolem nás? S tímto nápadem přišli vývojáři v Microsoftu a intenzivně na něm pracují. Znamená to tedy, že se brzy podíváme na obrazovku svého počítače, či notebooku a on pozná, jakou máme v danou chvíli náladu. Nová technologie by měla rozpoznat hned osm základních lidských emočních stavů. Těmi jsou hněv, pohrdání, strach, znechucení, štěstí, neutrální nálada, smutek a překvapení.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Generální ředitel Microsoftu, Satya Nadella hovořil o tom, jak chce vytvořit alternativní vstupy a výstupy pro nové typy osobních počítačů a tento nástroj je příkladem, jak by mohl takový vstup vypadat. Pokud by přístroj dokázal identifikovat aktuální náladu uživatele, mohl by s ním komunikovat zcela novým způsobem.

V tuto chvíli ještě vývojáři nedošli k tomu, aby byl nástroj plně spolehlivý, avšak potenciál v této technologii je. Ředitel Microsoft Research Cambridge dále oznámil, že nástroj může sledovat náladu více lidí najednou. Podle Microsoftu by mohli tuto funkci využívat například obchodníci, kteří by tak znali reakce zákazníků na své nabízené produkty.

Pokud se povede vývojářům tento nástroj spolehlivě dokončit, může se jednat o velikou novinku v moderních technologiích a může se jednat o velmi spolehlivý nástroj.

microsoft

Zdroj: cnet


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Filip Bašus 13.11.2015 16:43
Avatar
Věnuji se psaní článků o mobilních zařízeních a o firmě Microsoft.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
1Pupik1989
Člen
Avatar
1Pupik1989:14.11.2015 9:24

Tak že by zmizel bsod a Windows se místo toho podle mé nálady radši ani nezapnul? :D

 
Odpovědět
14.11.2015 9:24
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.