Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Šifrovací nástroj VeraCrypt rozjel audit

TrueCrypt byl velice oblíbeným šifrovacím nástrojem a nejspíše jím stále je, ovšem už je to nějaká doba, co byl jeho vývoj záhadně ukončen, jeho internetové stránky zmizely a v současné době jen přesměrovávají na stažení BitLockeru od Microsoftu. TrueCrypt se však dočkal svého auditu - jeho Open Source zdrojový kód byl kompletně zkontrolován a výsledky ukázaly, že je bezpečný.

Avšak díky tomu, že je zdrojový kód Open Source, netrvalo dlouho, než někdo navázal tam, kde TrueCrypt skončil se svým vlastním nástrojem a tím se stal právě VeraCrypt. Za vývojem stojí jistý Mounir Idrassi a ten v dubnu oznámil, že VeryCrypt také čeká v brzké době audit.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ten začal před dvěma dny (16. srpna 2016). Společnost OSTIF, která projekt VeraCrypt financuje, však oznámila na svých stránkách, že audit provázely zvláštní okolnosti - konkrétně se jednalo o zmizení čtyř e-mailů.

"Beze stopy zmizely čtyři e-maily, které se auditu týkaly. Dokonce nejsou ani ve složce odeslané." A vyslovili domněnku, že se mohli stát útokem hackera, či dokonce nějaké vlády. Že by VeraCrypt čekal podobný osud, jako TrueCrypt v roce 2014?

Avšak Fred Raynal, šéf společnosti Quarkslab, která je pověřená auditem VeryCryptu, potvrdil, že se jedná o chybu. "Derek (šéf společnosti OSTIF) vydal oznámení o zmizení čtyř emailů a to neměl nejspíše dělat. Jsem si jistý, že chyba byla na mé straně. Už několikrát jsem měl potíže se svou aplikací na e-maily."

Můžeme teda doufat, že audit proběhne bez dalších potíží.

Zdroj: Threat Post


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 18.8.2016 15:15
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!