Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Solitaire slaví 25 let, Microsoft pořádá světový turnaj

Už tomu bude 25 let, co byla poprvé na systému Windows 3.0 (1990) prvně představena karetní hra Solitaire. Ta spíše jak hra měla sloužit jako nástroj sbližující uživatele s novou funkcí drag and drop, která tak byla představena vůbec poprvé. Od té doby se tato hra těšila takové popularitě (především v řadách úředníků, pro které toto bylo jediné relativně možné rozptýlení v jejich krabicových kancelářích), že byla později předinstalována s každou novou verzí OS Windows, pauzu si dali pouze některé edice Windows 7 a pak 8 a 8.1 ale s nástupem nových desítek se v novém hábitu zase vrátí zpět.

first

Vzhled prvních aplikací společně se Solitaire (1)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

A na oslavu tohoto výročí čtvrt století plánuje Microsoft něco velkolepého! Na jejich stránkách se objevilo oznámení, že je v plánu zorganizovat celosvětový turnaj, nejenom v obyčejném Solitaire ale také i Klondike, Free Cell anebo Spider. V současné době probíhá interní turnaj mezi všemi zaměstnanci Microsoftu, kde se ověřují jejich kvality a hlavně to, jak moc se věnovali jiným, než pracovním aktivitám ve svém zaměstnání. Velký boom má nastat až někdy kolem června, kdy si i Vy budete moci poměřit své dekádu pilované zkušenosti, jak proti těm nejlepším zaměstnancům Microsoftu, tak také i proti všem ostatním prokrastinátorům na celičkém internetu. Zatím není ani jasné datum konání ani jaké ceny čekají na výherce (ale určitě to nebude titul nejhoršího zaměstnance roku). Pokud na vás tato zpráva udělala dojem, ale máte jeden z osmičkových Windowsů, určitě nezoufejte, Solitaire je volně ke stažení na Storu.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: en.wikipedia.org
(1): gaygamer.net


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 19.5.2015 22:27
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:19.5.2015 22:52

Já to stejně pořád neumím hrát :D :[

Odpovědět
19.5.2015 22:52
the cake is a lie
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Tomáš Maňhal:19.5.2015 22:57

Z toho si nic nedělej, taky jsem to nikdy nepochopil :-D

 
Odpovědět
19.5.2015 22:57
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Aron98
Člen
Avatar
Aron98:21.5.2015 16:38

Já vždy sledoval mámu jak to hraje a ta mě to naučila i v klasické podobě (hra na stole ) :D :D :D takže taky někdy zatoužím si zahrát :D :D :D :D

 
Odpovědět
21.5.2015 16:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.