September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Společnost Microsoft vydala nové záplaty pro Windows

Společnost Microsoft právě vydala záplaty pro dvě kritické bezpečnostní chyby, které ovlivňují všechny podporované verze systému Windows. Znamená to tedy, že všichni uživatelé používající Windows Vista a novější operační systém od Microsoftu si mohou tyto záplaty stáhnout. Všechny systémy jsou ovlivněny hned dvěma nedostatky, které by mohly útočníkovi umožnit instalaci malwaru v napadeném počítači.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Patch s názvem MS15-112 řeší problém poškození paměti a chybu v aplikaci Internet Explorer. Pokud by útočník tohoto nedostatku využil, mohl by získat přístup k ohroženému počítači a získat stejná práva, jako přihlášený uživatel. Z toho vyplývá, že by mohl například instalovat nové programy, či mazat data v systému. Uživatelé mohou být napadeni tím, že kliknou na odkaz, který otevře webové stránky obsahující kód jenž může zneužít chyby ve Windows. Proto je důležité dávat veliký pozor, jaké odkazy otevíráme. Na zařízeních s operačním systémem Windows 10 Microsoft vydal patch pro nový webový prohlížeč Edge. Název tohoto opravného balíčku je MS15-113. Další náplastí, kterou společnost vydala a ovlivňuje všechny verze Windows je MS15-115 a opravuje řadu nedostatků, které by mohly útočníkovi umožnit vzdáleně spustit kód v napadeném počítači. Počítač může být napaden opět například tím, že navštíví webovou stránku, která obsahuje kód pro zneužití. Dalším kritický nedostatek opravuje balíček MS15-114. Je to chyba, která ovlivňuje systém Windows Vista a Windows 7. Tato chyba v zabezpečení může útočníkovi umožnit vzdáleně spustit kód v napadeném počítači, pokud uživatel otevře využitelný soubor.

Společnost také vydala dalších osm opravných balíčků pod názvem MS15-116 až MS15-123, týkajících se Microsoft Office, .NET Frameworku a Skype. Všechny opravné patche se dají stáhnout obvyklou aktualizační cestou.

Windows

Zdroj: zdnet


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Filip Bašus 11.11.2015 18:15
Avatar
Věnuji se psaní článků o mobilních zařízeních a o firmě Microsoft.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Fredep
Redaktor
Avatar
Fredep:12.11.2015 16:33

A to je ohrožený jen Explorer, nebo všechny prohlížeče?

 
Odpovědět
12.11.2015 16:33
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Filip Bašus
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Fredep
Filip Bašus:12.11.2015 18:46

Pouze Explorer

Odpovědět
12.11.2015 18:46
"Snažit se můžeš, ale vždy se najde nějaký 10tiletý číňan, který tvou práci udělá mnohem rychleji a lépe."
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.