PHP týden Předvánoční slevová akce
Další šance dokončit svůj projekt a získat ceny v hodnotě 10.000 Kč! Pokračování úspěšné letní soutěže - ITnetwork winter
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá PHP týden se slevou na e-learning až 80 %

SwiftKey našeptával cizí e-maily

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V populární klávesnici SwiftKey, která je k dispozici pro mobilní systémy Android a iOS, byla v nedávných dnech nalezena celkem závažná chyba. Klávesnice totiž využívá data uživatelů ke zlepšení návrhů, což znamená, že sleduje, co uživatelé píší a jak opravují či využívají její návrhy. To by nebyl takový problém, protože klávesnice by správně měla ignorovat osobní údaje, tedy e-maily a hesla. To se ale nestalo a tak mohli někteří uživatelé dostat v nápovědě místo slova například cizí e-mail. Nebylo to ale jen o cizích údajích, anglicky hovořící uživatelé totiž dostávali například německé návrhy.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ihned po zjištění SwiftKey vypnul službu, která se starala o synchronizaci nasbíraných dat. 29. července také vydal příspěvek na svůj blog, kde informoval, že chyba nebyla bezpečnostního charakteru a týkala se velmi malého počtu uživatelů.

Podobně funguje například i klávesnice od Googlu, která je většinou přímo předinstalovaná v novém telefonu. Někteří uživatelé se tak také mohou v budoucnu dočkat cizích e-mailů či dokonce hesel.


Místo slova se objevil cizí e-mail; Zdroj: Reddit/Jawahar­laNehru

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 30.7.2016 15:35
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!