Discount week - September
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

SwiftKey našeptával cizí e-maily

V populární klávesnici SwiftKey, která je k dispozici pro mobilní systémy Android a iOS, byla v nedávných dnech nalezena celkem závažná chyba. Klávesnice totiž využívá data uživatelů ke zlepšení návrhů, což znamená, že sleduje, co uživatelé píší a jak opravují či využívají její návrhy. To by nebyl takový problém, protože klávesnice by správně měla ignorovat osobní údaje, tedy e-maily a hesla. To se ale nestalo a tak mohli někteří uživatelé dostat v nápovědě místo slova například cizí e-mail. Nebylo to ale jen o cizích údajích, anglicky hovořící uživatelé totiž dostávali například německé návrhy.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ihned po zjištění SwiftKey vypnul službu, která se starala o synchronizaci nasbíraných dat. 29. července také vydal příspěvek na svůj blog, kde informoval, že chyba nebyla bezpečnostního charakteru a týkala se velmi malého počtu uživatelů.

Podobně funguje například i klávesnice od Googlu, která je většinou přímo předinstalovaná v novém telefonu. Někteří uživatelé se tak také mohou v budoucnu dočkat cizích e-mailů či dokonce hesel.


Místo slova se objevil cizí e-mail; Zdroj: Reddit/Jawahar­laNehru

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 30.7.2016 15:35
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!