BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!
The real BF 2020

Tim Cook o novém britském zákonu o šifrování

Ředitel Applu Tim Cook varuje před plány Velké Británie nařídit firmám, aby zpřístupnily svou šifrovanou komunikaci. Tvrdí, že by to mohlo mít katastrofální následky, jak pro bezpečnost, tak pro soukromí. To prohlásil v rozhovoru pro Daily Telegraph. Návrh zákona, známý jako Investigatory Powers Bill, se zdá být zavádějící. "Jestli se pozastaví nebo oslabí šifrování, lidi, kterým to ublíží nejsou ti, kteří dělají špatné věci. Jsou to dobří lidé. A ti druzí ví, jak na to," řekl Cook.

Návrh zákona byl parlamentu předložen ministryní vnitra Theresou May minulý týden a zasahuje do mnoha oblastí digitálního soukromí. Pokud se návrh schválí, zavede se hromadný dohled nad internetem praktikovaný britskou špionážní institucí GCHQ, který donutí poskytovatele internetového připojení uchovávat data po dobu 12 měsíců. A pro firmy také bude povinné dešifrovat svá data, kdykoliv si o to úřady řeknou.

apple
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Po odhaleních Snowdena byl Apple velkým zastáncem přísných bezpečnostních standardů a zavedl neprolomitelné šifrování. V jednom nedávném vyšetřování v USA bylo ze strany Applu úřadům sděleno, že společnost zkrátka nemůže vyhovět příkazu na rozšifrování komunikace z iMessage. Úřad Baracka Obamy později navrhl, že nebude legislativně přikazovat společnostem, aby zaváděly backdoory. Jednou z obav Cooka, kterou přímo sdělil Obamovi, byla ta, že kdyby se v USA zavedly povinné backdoory, mohla by podobný přístup požadovat také Čína.

O tento problém si nyní říká Velká Británie. A Cook zastává jednoznačný názor, že šifrování je výhodou pro všechny. "Abyste ochránili lidi, co používají jakýkoli výrobek, musíte šifrovat," řekl Cook Daily Telegraph. "Jen se rozhlédněte. K narušování bezpečnosti dochází čím dál častěji. A nevedou jen k otázkám soukromí, ale také k otázkám bezpečnosti. Jsme silně přesvědčeni, že je konec konce šifrování a backdoorů." a dodal, že narušování bezpečnosti má skutečné ztráty. Má negativní vliv na finance, psychologii i zdraví člověka.

Cookovy prohlášení se dočkaly své odezvy. I další velcí hráči ve světě technologii se vyjádřili, včetně zvláštního zpravodaje bezpečnosti Spojených národů Josepha Cannataci. Podle zprávy z Wired UK, Cannataci popsal návrh Investigatory Powers Bill jako "více, než děsivý" a dodává, že členové britského parlamentu jsou zmanipulovaní mediálními kampaněmi, které mystifikují veřejnost, že "hromadný dohled je důležitý".

Zdroj: theverge.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Matt 11.11.2015 18:42
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Warlock
Člen
Avatar
Warlock:12.11.2015 16:12

Tak to s Timem Cookem rozhodně souhlasím.

Úřad Baracka Obamy později navrhl, že nebude legislativně přikazovat společnostem, aby zaváděly backdoory

Něco takového existuje/exis­tovalo? Bože...

Po odhaleních Snowdena byl Apple velkým zastáncem přísných bezpečnostních standardů a zavedl neprolomitelné šifrování.

Řekl bych, že je jen komplexnější šifrování.

 
Odpovědět
12.11.2015 16:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.