PHP týden Předvánoční slevová akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na PHP e-learning!
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde

Uber nechce být děravý, bude platit za chyby

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Uber je v současné době jedním z největších startupů světa. Zabývá se přepravou osob a předmětů z bodu A do bodu B, pro všechno má navíc několik variant. Lidé si tak mohou vybrat mezi limuzínou, běžným osobním vozem nebo taxíkem.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní si Uber řekl, že chyby ve svých aplikacích nestrpí a dává tak "white hat" hackerům možnost, jak si vydělat. Od prvního května budou mít 90 dní na to, aby hledali chyby. Pro získání výplaty budou muset nalézt alespoň 4 bugy.

Platit se přitom bude podle tří určených úrovní bugů. Ta nejmenší, zvaná jako "medium", se týká pouze drobných nebezpečí, jako je možnost změnit fotku řidiče nebo možnost získání unikátních identifikátorů uživatele, bude placená třemi tísici dolary. Horší bugy, zvané jako "significant", jsou ty, které umožňují získat data uživatele, jako třeba e-mail, telefonní číslo, jméno nebo datum narození, bez ověření, bude Uber platit částou pět tisíc dolarů. Ty nejhorší, zvané jako "critical", budou Uber stát 10 tisíc dolarů a budou to ty, které umožní získat některý z citlivých údajů uživatele (číslo bankovního účtu, číslo platební karty...), nebo dokonce převzít kontrolu nad účtem.

Uber má v posledních letech drobné problémy, což bude pravděpodobně důvod, proč se rozhodl platit. V roce 2014 mu unikly informace o 50 tisících řidičích. Minulý rok dokonce umožnil hackerům získat kontrolu nad uživatelovým účtem.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 22.3.2016 17:11
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!