IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Uber nechce být děravý, bude platit za chyby

Uber je v současné době jedním z největších startupů světa. Zabývá se přepravou osob a předmětů z bodu A do bodu B, pro všechno má navíc několik variant. Lidé si tak mohou vybrat mezi limuzínou, běžným osobním vozem nebo taxíkem.

Nyní si Uber řekl, že chyby ve svých aplikacích nestrpí a dává tak "white hat" hackerům možnost, jak si vydělat. Od prvního května budou mít 90 dní na to, aby hledali chyby. Pro získání výplaty budou muset nalézt alespoň 4 bugy.

Platit se přitom bude podle tří určených úrovní bugů. Ta nejmenší, zvaná jako "medium", se týká pouze drobných nebezpečí, jako je možnost změnit fotku řidiče nebo možnost získání unikátních identifikátorů uživatele, bude placená třemi tísici dolary. Horší bugy, zvané jako "significant", jsou ty, které umožňují získat data uživatele, jako třeba e-mail, telefonní číslo, jméno nebo datum narození, bez ověření, bude Uber platit částou pět tisíc dolarů. Ty nejhorší, zvané jako "critical", budou Uber stát 10 tisíc dolarů a budou to ty, které umožní získat některý z citlivých údajů uživatele (číslo bankovního účtu, číslo platební karty...), nebo dokonce převzít kontrolu nad účtem.

Uber má v posledních letech drobné problémy, což bude pravděpodobně důvod, proč se rozhodl platit. V roce 2014 mu unikly informace o 50 tisících řidičích. Minulý rok dokonce umožnil hackerům získat kontrolu nad uživatelovým účtem.

Zprávy ze světa softwaru

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní Účet 22.3.2016 17:11
Avatar
Aktivity