Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Dropboxu unikla přihlašovací data

Zpravodajství Software Dropboxu unikla přihlašovací data

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Cloudové úložiště Dropbox určitě všichni znáte (a většina z vás i používá). Hlavně ti z vás, kteří Dropbox používají, by měli zpozornět. Anonymnímu hackerovi se prý podařilo ukrást stovky přihlašovacích údajů. Své heslo by si měli změnit především ti, jejichž emailová adresa začíná na písmeno “b”. Heslo by si ale měli, hlavně kvůli bezpečnosti, změnit raději všichni, kteří tuto webovou službu používají.

Dropbox

(zdroj: i.kinja-img.com)

Dropbox však později uvedl, že nebyl napaden. Uživatelská jména a hesla prý nepocházela z Dropboxu, ale jiných, blíže nespecifikovaných, třetích stran. Hackeři se poté pokoušeli s ukradenými údaji přihlásit. Protože Dropbox zaznamenal zvýšenou aktivitu přihlašování, všem „ukradeným” účtům resetoval hesla.

A co vy? Budete si měnit heslo k vašemu Dropboxu?


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 15.10.2014 22:48
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
IT Man:16.10.2014 6:41

Ještě že já ho nepoužívám. Většinou hackeři útočí na to, co nemám. Zatím disk Google nikdo nenapadl a tak mohu být klidný. :)

Odpovědět 16.10.2014 6:41
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Avatar
Odpovídá na IT Man
Michal Žůrek - misaz:16.10.2014 6:49

Vždyť hesla k účtům Google taky unikla teď nedávno. Sice byli většinou neplatné a staré, ale i tak.

Odpovědět  +2 16.10.2014 6:49
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Odpovídá na IT Man
Neaktivní uživatel:16.10.2014 9:06

No ono tie heslá neunikli priamo z dropboxu, ale z nejakej služby tretej strany, ktorá mala v databázi aj heslá od dropboxu (hlúposť používateľov, že ich tam zadali). Dropbox je super služba, asi najlepší cloud pre mňa. Používam overenie pomocou SMS-kľúča, keď sa prihlasujem do účtu, takže aj nejaké prípadné uniknutie hesiel ma moc netrápi + nemám tam nejaké citlivé údaje, ale veci, ktoré chcem mať stále pri sebe. a Prečítaj si podmienky google a dropboxu a zistíš, že až tak v "bezpečí" tvoje dáta na google drive nie sú :)

Odpovědět 16.10.2014 9:06
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
IT Man:16.10.2014 15:34

Děkuji, teď jsem opravdu klidný. :D

Odpovědět 16.10.2014 15:34
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Avatar

Člen
Avatar
 
Odpovědět 16.10.2014 22:39
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.