Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Podívejte se na Cortanu z Windows 10

Zpravodajství Software Podívejte se na Cortanu z Windows 10

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Cortana je inteligentní virtuální asistentka, kterou už možná někteří znát ze svého mobilního telefonu Windows Phone. Její název je odvozen od fiktivní postavy ze série her Halo. I zde Cortaně patří hlas Jen Taylorové. O jejím vývoji se ví již od té doby, co se ještě myslelo, že Microsoft chystá Windows 9 a ne Windows 10. WinBeta informuje o tom, že tato raná verze je již provozuschopná.

Funkce, které virtuální asistenta nabízí, už fungují, ovšem řada z nich je omezená, protože zatím není k dispozici spojení s online databází. Cortana čerpá data z vyhledávače Bing, Wikipedie nebo z aplikací od Microsoftu.

WinBeta již do světa vypustilo video, které ukazuje Cortanu v akci. Ve videu můžete vidět funkce, které nabízí. Jde o plánovaná upozornění, budíky, hovory přes Skype, práci s kalendářem, pořizování poznámek, přehrávání hudby, hledání v mapách nebo informací o počasí.

V konečné verzi ji bude možné aktivovat hlasem, takže uživatelé již nebudou muset mačkat tlačítko a nabídne i schopnost popovídat si s uživatelem, samozřejmě do míry schopností jejího algoritmu a databáze znalostí.


 

 

Zprávu pro vás napsal Dandys 27.1.2015 11:22
Avatar
Autor se věnuje programování v Pawn, C# a mometálně se snaží porozumět Andorid Studiu a najít si čas pro vývoj webových stránek a zlepšovat se ve hře na kytaru a zpěvu. ;)
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:27.1.2015 15:12

Trochu starý, Cortana už vypadá jinak :D
A konkretně u mě neumí spolupracovat snad s ničím, furt říká abych si počkal na update :D

Odpovědět  +2 27.1.2015 15:12
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
RainbowShaggy:29.1.2015 22:04

Přesně tak, ale Reminders alespoň fungují :D Takže jediná taková užitečnější věc, kterou si můžeš vyzkoušet :D

 
Odpovědět  +1 29.1.2015 22:04
Avatar
Ziki
Redaktor
Avatar
Ziki:30.1.2015 16:17

Ještě umí přehrávat hudbu a samozřejmě hledat na Bingu :)

Odpovědět 30.1.2015 16:17
Ve vědění je síla.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.