Front-end týden Zimní slevy
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
Využij našich zimních slev a získej až 33 % prémiové výuky navíc zdarma

Nastala Y2K zombie apokalypsa

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Y2K je označení pro „Year 2 Kilo.“, tedy problémy vznikající přechodem do třetího milénia. V minulém tisíciletí se totiž šetřilo každým bitem a tak se data zadávala ve formátu dd-mm-rr. Na začátku tohoto tisíciletí byla ohledně Y2K veliká panika. Někteří předpovídali apokalypsu a vznikaly Y2K komise. Díky dobré práci programátorů zůstal náš svět téměř nedotčen tímto problémem, až do teď.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Titulek je samozřejmě přehnaným vyjádřením chybičky v systému Selective Service. Ten má za úkol popostrčit americké občany, kteří se mají přihlásit k vojenské službě. Měl pohrozit občanům narozeným v devadesátých letech, tedy čerstvě dospělým mladíkům. Chybička se vloudila a výhrůžky pokuty a uvěznění obdrželo přes 14 tisíc zesnulých Pensylvanců. Systém totiž nedokázal rozpoznat 19. a 20. století.

Jedna z klasických chyb s přechodem na rok 2000, foto: Wikipedia

Nejmladšímu muži z této skupiny by dnes bylo 114 let. To už si říká o modrou knížku. Po telefonických rozhovorech se šokovanými pozůstalými byla chyba nalezena a opravena. Selective Service System se prostřednictvím svých webových stránek omluvil všem ukřivděným pozůstalým.


 

 

Zprávu pro vás napsal Jan Stejskal 17.7.2014 21:06
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:17.7.2014 21:09
:D
 
Odpovědět
17.7.2014 21:09
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.